Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Média design szakra jelentkezn...

Média design szakra jelentkeznék a METUra. Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
10. osztályos vagyok és egyenlőre a METU-ra szeretnék jelentkezni média design szakra. Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban: Nagy hátrányt jelent, ha nem használtam még komolyabb számítógépes grafikai programokat viszont kézzel jól rajzolok és a azért konyítok valamennyit a számítógépekhez? Kell/ajánlott rajzon kívül más tantárgyból érettségizni (pl.: info)?

2017. ápr. 30. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Művészetin senkit nem érdekel az érettségid, csak legyen meg. Rajzból se muszáj, abból menj, amit le tudsz tenni. A program használat viszont mindenképp jó lenne, mert felvételi alkalmasságin számítógéppel kell dolgozni (illetve lehet rajzolni/írni is, de az azért nem ugyanaz, én mindenképp ajánlanám, hogy egy kicsit foglalkozz vele addigra). Na meg persze portfólió szempontjából (első forduló) is előny, ha fel tudsz valamit mutatni a szakmával kapcsolatban, de az már egy jó pont ha a rajzolás rendben van. METU-n egyébként egészen megértőek, szóval nem azt várják el, hogy profiként érkezz meg (nem akarok mutogatni), de valahogy mindenképp ki kell tűnnöd a rengeteg jelentkező közül, ezért lehet előny, ha egy kicsit a szabadidődben emészted a szükséges programokat.
2017. ápr. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké.Köszönöm
2017. máj. 1. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!