Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri elmenni pszichológusnak?

Megéri elmenni pszichológusnak?

Figyelt kérdés
Ez az álom szakmám. Nagyon szeretnék ebben a körben tevékenykedni. Érdemes elmenni pszichológusnak? Bár még van 3 évem az érettségiig, de már most komolyabban el szeretnék gondolkozni ezen. Szeretek embereken segíteni. Valamint azt is szoktam figyelgetni már most hogy éppen egy-egy ember milyen lehet már a tartásából és a helyzetétől megítélve. Főleg a testbeszéd ami nagyon érdekel. Valamint az iskolák közül az ELTE BTK-t néztem, erről a helyről/ tapasztalatból vélemények?

2017. máj. 3. 19:38
 1/5 anonim válasza:
Én is annak szeretnék😊 én már érdeklődtem az ELTÉN:)
2017. máj. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

ELTE BTK-n nincs pszichologia, az a PPK-n van... ovatosan a rövídítésekkel, nem kötekedni akarok.

Illetve 3 év alatt sok minden változhat, de ne add fel az álmaid!

2017. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha normális pszichológus akarsz lenni, az 3év alap + 2év mester minimum, de utána még 4-5 meg kitudja hány év további tanulni való van vele.

Ponthatár is igen magas.

2017. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat! :)
2017. máj. 3. 23:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) Válaszolok bővebben, hátha mást is érdekel.


A kérdésedre a válasz tömören: nem. Csak akkor, ha TÉNYLEG ez az álmod.


A pszichológus képzés 3+2 év minimum, de van az több is. 3 év után kell kiválasztanod a szakirányodat, lehet Klinikai, Iskola, Szociál, Kognitív, stb.

A suli nem nehéz, a tanulnivaló azért szokott problémát okozni, mert elég összetett a szak, vannak reál és humán tárgyak is. A humán beállítottságúak sokszor elhasalnak az élettan-anatómián, a reálosok utálják a magolós tárgyakat. De összességében simán megcsinálható, ha tanulsz.

Iskolák közül ha Bp. akkor egyértelműen Károli, én Szegedre jártam, ugyan azóta cserélődött a garnitúra, de nekem jók a tapasztalataim. :) A többi vidéki egyetemet is dicsérik, az ELTÉ-ről személyes tapasztalatom nincs, de állítólag nagyon rossz ez a képzésük.


És a kontra: az tök jó, hogy szeretnél segíteni másokon, de az az 5 év k***asok ám. Ha ez az álmod akkor is a tárgyak 90%-át utálni fogod, mert a legtöbb felesleges, hozzádvágnak 800oldalas könyveket, hogy magold be. Kutatások leírásai, nevek, évszámok, fogalmak, száraz, baromi száraz. Anatómiából millió tökugyanolyan latin név. Sok tárgy spekulatív és ezért nehezen tanulható. Nyelvvizsgát nem kérnek, de NAGYON MINIMUM középszintű angol nyelvtudás nélkül csomagolhatsz. A kutatások, beadandók, hivatkozás egy rémálom.

Voltak ilyen beszélgetős-lelkizős gyakorlati óráink is, rajzolgatni kellett zsírkrétával, meg ilyen interaktív táncolásos dolgok, meg nem tudom. Olyanok, hogy kezedbe adnak egy képet, és képzeld el, hogy te vagy a virág és mit érzel.


Az egyetem elvégzése után kötelező neked is 100 órányi ilyen tréninget megcsinálnod, magyarul el kell végezned azokat a "terápiákat", amiket a betegeid fognak. Ez saját költségen megy és a pesti tarifák mellett fél és 1milla közé kalkuláld.

Magas fizura eleinte ne számíts, főleg, hogy kevés pszichológus kell viszont egyre többen vannak. Ha klinikumban szeretnél dolgozni, az az 5 év mellett +2 év, +a 2 év PhD-t sem úszod meg.

Ráadásul gyógyszert nem írhatsz fel, ezért sokszor magánpraxisban a pszichiáterek előnyt élveznek.

Klinikumban dolgozók között gyakori a burnout.


Én azt mondom, nézz utána a dolgoknak, de ne könyveld el magadban, hogy pszichológus leszel. Sokan úgy vannak, hogy "minek tanuljak magyart ha úgyis közgázra megyek" - sosem tudhatod. Az ember ilyen korban sokat változik, és lehet, hogy 3 év múlva már tök más személyiség leszel. :) Ez egy igazi hivatás, nem is azért, mert lehetetlen elvégezni, inkább ahhoz kell a motiváció, hogy a 6-9 év gürizés után kapsz egy lenézett diplomát és viszonylag kevés fizetést. Mert sokan még mindig úgy vannak vele, hogy a pszichológia valami ráolvasásos dolog, itthon ez még nem menő.


Ha rá szeretnél készülni az egyetemre, én a bioszra (embertan) és az angolra ráfeküdnék és olvasgatnék a témában.


Remélem tudtam segíteni, sok szerencsét. :)

2017. máj. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!