Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fertődi kéttannyelvű Porpácz...

A fertődi kéttannyelvű Porpáczy Aladár középiskoláról vélemény?

Figyelt kérdés
(pénzügyi szak)

2017. máj. 6. 09:37
 1/1 anonim válasza:

Szia

Először is, készülj fel rá, ha ide szeretnél jönni, hogy nagyon nehéz lesz. Én szeretem, de ide lelki erő is kell, szóval ha nem az a típus vagy aki bírja a gyűrődést akkor nem ajánlom. Nulladik osztályban nagyon jól megtanítják a nyelvet, ha oda figyelsz és nem maradsz le már az elején. Én nem tanultam németet mielőtt ide jöttem, ezért kezdtem 0. osztályban. Aztán az elején ellazsáltam és értekezleten jött, hogy nem nekem való ez a suli és inkább váltsak. Aztán félévkor összeszedtem magam és behoztam a lemaradást. Ha jót akarsz magadnak folyamatosan tanulod a németet, hogy a felsőbb osztályokban könyebb legyen az osztrák tanárokkal beszélned. Én 2 év után letudtam tenni a b2es (közepfokú) nyelvvizsgát. Főleg most az új épületben tanulni, én nagyon szeretem, és a tanárokról csak annyit hogy a legtöbb nagyon kedves és jó indulatú viszont senki sem tűri hogy röhögcsélj az óráján vagy semmibe vedd. Főleg az osztrák részen. De mindenkinek van kedvenc és éppen kevésbé kedvelt tanárja... ja meg, nincs hintázás, felrakom a lábam az asztalra, belekiabálok az órába. Az elején nekem is furcsa volt, mivel általános iskolában nagyon lazán vettem az ilyen dolgokat. Meg főleg a puskázások, azt itt ne... Itt rend van, de ha jó sulit akarsz, biztos jövőt, akkor megéri ez az iskola. Nagyon sokat kell érte tenned, de az angolból és németből is egyaránt emelten fogsz érettségizni + az osztrák közgazdasági érettségi. Mondhatják páran hogy jaj nagyon gyenge iskola stb... de országos ranglistán nem véletlenül lett a 8. helyen :)

2018. nov. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!