Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha matek érettségin (2017...

Ha matek érettségin (2017 majus kozep) a 17 es feladat a részét sokkal bonyolultabban csináltam meg ( körszeletek területe) de jó eredményt kapok akkor megkapom a pontszámot?

Figyelt kérdés

2017. máj. 9. 14:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2017. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha hibátlanul építetted fel a megoldásodat, miért ne kapnád? Nem az a dolgod hogy megoldókulcsot kitaláld.


Ügyes vagy hogy megoldottad! Sok szerencsét az eredményhez!

2017. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Én arra a feladatra ránéztem és rögtön tudtam hogy azt hagyom ki :)

Elég gusztustalanul nézett ki.

Ügyes vagy hogy megoldottad.

2017. máj. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Igen, de teljesen egyszerűen meg lehetett volna csinálni, én meg kiszámoltam a 4 levágott körcikk területét kb háromnegyed oldalon keresztül levezetve. Arra emlékszem , hogy kijött 0,9 de arra már nem , hogy hogyan xD
2017. máj. 9. 15:46
 5/33 anonim ***** válasza:

En is igy csinaltam, ki se fert. Aztan felhivtam a vegen apukamat es 5 masodperc alatt megoldotta fejben sokkal egyszerebben. En meg csak neztem, hogy baaaaakkkeeer, de hulye vagyok :D

De a vegen amugy is ugy ereztem semmit se tudok, es olyan ideges voltam, hogy majdnem hanytam. Szoval az is csoda, hogy a nevemet tudtam. :D

2017. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
19%

Ha nem szerepel a megoldásod a hivatalos megoldókulcs lehetőségei között, akkor nem kötelesek elfogadni (akkor sem, ha jó). Sajnos ez így van, úgyhogy a tanárod jóindulatában kell reménykedni - bár sokat ő se tehet, max. amikor visszaküldi a suli a megoldókulccsal kapcsolatos problémafelvetéseket, beírja, hogy elfogadható-e úgy.


Nálunk egyszer egy térfogat-számításos feladatot többen is integrálással oldottak meg, elegánsan és helyesen, de mégis ki kellett nullázni, mert az Oktatási Minisztérium álláspontja szerint nem tananyag. :(

2017. máj. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
60%

#6, légy szíves, ne ijesztgesd a kérdezőket. Minden jó megoldást el kell fogadni. A vizsgázónak az a dolga, hogy megoldja a feladatot, nem az, hogy eltalálja a mintamegoldás gondolatmenetét. Semmilyen szakmai alapja nem lenne annak, amit írsz, hiszen a matematika lényegéhez tartozik, hogy a helyes megoldáshoz sokféle úton el lehet jutni. Aki bonyolultan jut el, annak a megoldását is értékelni kell.

Oktatási Minisztérium pedig 2010 óta nem is létezik.

2017. máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Ez egy normál matekdolgozat esetén így korrekt, és így is van, viszont ha megnézed az érettségi javítási útmutatóját, ott részletesen le van írva, hogy mit lehet elfogadni, és mit nem. Attól eltérni a javító tanárnak nem lehet, még akkor sem, ha jó a megoldás. Bár az is igaz, hogy középszinten ezt nem igazán ellenőrzik.
2017. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
39%
Hidd el, hogy jó néhány útmutatót megnéztem már, és jó sokat tudok a matekdolgozatok javításáról meg a javítás ellenőrzéséről is, és úgy van, ahogy mondtam. Sőt, éppen ma reggel néztem meg az idei útmutatót, és benne van az eltérő megoldásokra vonatkozó teendő. Valamit félreértesz. De aki javítja, az tudja, hogy mit kell elfogadnia.
2017. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
matekdolgozatok -> érettségi matekdolgozatok
2017. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!