Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanári pályaalkalmassági...

Tanári pályaalkalmassági vizsgálaton van egy feladat: " A jelölt által szabadon választott, a Tanárképző Központ által meghatározott pedagógiai jellegű olvasmány értelmezése. Miről beszéljek?

Figyelt kérdés

Tanári szakra jelentkeztem és részt kell vennem egy pályaalkalmassági vizsgálaton és van egy feladat: " A jelölt által szabadon választott, a Tanárképző Központ által meghatározott pedagógiai jellegű olvasmány értelmezése." ez áll a levélben, a weboldalon pedig " Pedagógiai témájú szöveg alapján egy konkrét nevelési helyzet értelmezése, véleményezése."

A pál utcai fiúkat választottam, már elolvastam sokszor meg utána jártam az interneten is. De egyszerűen nem tudom, hogy mire lennének kíváncsiak vagy eleve mit elemezzek ezen pedagógiailag. Ilyen alap dolgokat találtam, de szerintem nem arra kíváncsiak és attól félek, hogy esetleg nem fog nekik tetszeni amit mondani fogok. De jelenleg sajnos ötletem sincs...



2017. máj. 13. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocs, de akkor mért azt választottad, ha nem mond neked semmit?

Ebből téma lehet a korabeli, tekintélytiszteleten alapuló és a mai iskolamodell összevetése, a csoport összetartozásának az ábrázolása, ugyanúgy a csoportkonfliktusoké, a kirekesztésé (csupa kis betűvel) és ezzel szemben a barátságé.

2017. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!!!

Kezdjük az elején, hova jelentkeztél és milyen szakpárra?

Csak azért kérdezem, mert én 2015-ben voltam Egerben TTk-s szakpárt választottam és nem volt nekem semmilyen pedagógiai szöveg. Szituációból húztam és azt kellett véleméneznem,hogy egy tanár megalázta a gyereket az osztály előtt pl.. Másrészt a levélben nincs közötte vagy??? Mert az én mostani levelem tartalmazza ,hogy konkrétan készülni nem kell az alkalmasságira, motivációs levelet kell vinni, mg magadat, illetve hogy befizetted az adott pénzsszeget.

2017. máj. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!