Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem adnak fel olyan...

Miért nem adnak fel olyan könyveket kötelező olvasmánynak, amiket a gyerekek szívesen olvasnának?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a jelenlegi kötelező olvasmányok legfeljebb arra jók, hogy a gyerek kedvét egy életre elvegyék az olvasástól. Értem én, a Szent Péter esernyője és társai nagyon értékes művek, de 2017-ben nem állják meg a helyüket, mint kötelező olvasmány. Annyi kortárs (Magyar) író van, akik fantasztikus könyveket írnak. Miért nem lehet inkább ezeket feladni? Nehogy egy kicsit élvezze is a gyerek, amit olvas? Nehogy megjöjjön a kedve az olvasáshoz?

Vicc ez az egész.



2017. febr. 9. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy a mostani kötelezők nagy része élvezhetetlen, de csak kortárs irodalmat sem lenne jó olvastatni, hiszen a cél (elvileg) az, hogy minden korból ismerjenek meg alkotókat és műveket a diákok.

Én adott korszakokat, írókat, költőket jelölnék ki, de azon belül szabadon választhatóvá tenném, hogy ki mit olvas. (Pl. egy Shakespeare-dráma, egy Jókai-regény, egy Mikszáth-regény, de az, amelyik érdekli.

2017. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A régi könyveket legfeljebb a tanmenetbe kéne beépíteni, a kötelező olvasmányokkal inkább az olvasási vágy felébresztésére kéne törekedni.
2017. febr. 10. 12:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért az nem igaz, hogy ami nem kortárs, azok közül semmi nem élvezhető, mint ahogy attól, hogy valami kortárs mű, még lehet rossz.

És nem lehet úgy irodalmat tanulni, hogy nem olvasol el semmit a régiekből!

2017. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pál utcai fiúk, Egri Csillagok: Ezek nagyon jó könyvek.
2017. febr. 10. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:

A válaszod is szubjektív: NEKED ezek tetszettek. Nekem pl. nem tetszett egyik sem, ennek ellenére nem bánom, hogy egyszer elolvastam őket (de még egyszer em valószínű, hogy el fogom olvasni bármelyiket is).

Ilyen alapon én meg mondhatnám, hogy SZERINTEM a Szent Péter esernyője jó könyv (és még rövid is), de ettől függetlenül nem hiszem, hogy mindenkivel el kellene olvastatni. VISZONT kismillió Mikszáth-mű van, sajátos, az íróra jellemző stílussal, és azt hiszem, senkinek sem árt, ha valamelyiket egyszer elolvassa (ehhez ugye első körben tájékozódni is kellene arról, hogy mik közül lehet választani:))

2017. febr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!