Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha technikusi vizsgára nem...

Ha technikusi vizsgára nem megyek el, mi történik?

Figyelt kérdés
Technikusi vizsgám a közeljövőben lesz, viszont semmit nem tudok, nem tanultam rá, de munkám már lenne. Nem szeretnék elmenni a vizsgára, ilyenkor mi történik? Elégtelennel zárnak le, vagy elbocsájtanak? Ha például azt mondják, hogy nem mentem el és így 1-es a vizsgám, akkor olyan mintha ott lettem volna csak 1-es lett volna? Akár megpróbálhatnám újra a vizsgát?

2017. máj. 14. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit veszíthetsz, ha elmész? Max. kegyelemből átengednek, ha nem viselkedsz bunkón a biztosok előtt.

Ha nem mész el, akkor meg sem próbáltad, holott simán el tudom képzelni, hogy átengednének.

Amúgy nem jelentél meg, pótvizsgára mehetsz, vagy a következő évben újrapróbálhatod.


Ha tényleg semmit sem tudsz, akkor ráadásul teljes nyugalommal vehetsz részt a vizsgán, még idegeskedés sem lenne. Ha ott látják rajtad, hogy azért akarod valamennyire, és nem flegmán odadobod, hogy semmit sem tudsz, tényleg van esély rá, hogy átengednek... Kár lenne elpazarolni ezt így :\

2017. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez így van, de 16-án írásbeli 18-án szóbeli, 1-én meg gyakorlat. Már az írásbelin elvéreznék, tehát teljesen mindegy. Ugyebár ilyenkor tudtommal októberig tart a tanulói jogviszonyom, ha nem megyek el az is megmarad?
2017. máj. 14. 20:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs meddig számítasz tanulónak :\

Nagyszerű, akkor a lényegi részét a héten letudod, idődet nem vesztegeted túlzottan.

Komolyan, ezek a középszintű képzések nem a tényleges számonkérésre épülnek, hanem a felelősségvállalásra.

Úgy is mondhatnánk, hogy az életre készít fel. Ne gondold, hogy egy munkahelyen mindig mindent tudni fogsz mit kell csinálni. Azt várják el tőled, hogy menj és csináld, ne feladd és felmondj, csak mert egy eddig számodra ismeretlen feladattal találkoztál. Ha egy állásinterjún elmondod ezt az interjúztatónak, hogy el se mentél, úgysem tudtál semmit, biztos, hogy nem fog felvenni. Problémamegoldást várnak nem meghátrálást. Az senkit sem fog érdekelni, ha megbuksz... Jártam technikusira én is, félretardált volt az osztály velem az élen, mégis mindenki átment, aki megjelent egyáltalán.

2017. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!