Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek sok helyen nagyon...

Szerintetek sok helyen nagyon régiek az iskolai gépek? Ezért gyenge a magyar info oktatás? Vagy a gyerekek nem figyelnek ide, vagy a tanárok a rosszak?

Figyelt kérdés

2017. máj. 15. 16:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Nyolcadikos létemre még mindig a wordot tanuljuk. Nagyon hülye vagyok infóból.. :D de nem csak ez,föci tanárunk is úgy tanít mint egy gimnazistát aztán csodálkozik hogy kb mindenki ketteseket ír.
2017. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nagyon régiek a gépek, és kevés van belőlük, a diákok meg ha géphez jutnak, mindjárt mással foglalkoznak, mint amivel kellene... Ilyen körülmények között számít egyáltalán, hogy jó-e a tanár?
2017. dec. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Ami még probléma, hogy az oktatás nem alkalmazkodott ahhoz, hogy a diákok már ismerik a gépeket és nem kell azt is tanítani, hogy hogyan kapcsoljuk be a gépet. Én ECDL vizsgáztam gimiben és voltak olyan vizsgák amiket megtudtam volna csinálni hatodikosan is pedig nem tanultam előtte informatikát.
2017. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nyolcadik osztályos vagyok, felső tagozatos pályafutásom lassan a végéhez közelít. Azt kell, hogy mondjam, Magyarországon az informatikaoktatás (már ha lehet egyáltalán ezt annak nevezni) egy hatalmas nulla. Ötödik osztálytól hetedik osztályos koromig egy asztalosnak kitanult, tanári végzettséggel nem rendelkező fiatal férfi "tanított" minket, értsd: egész órán neteztünk,rajzoltunk és beszélgettünk. Néhanapján tanultunk valami tananyaghoz kapcsolódót, például azt, hogy mik a szoftverek és a hardverek. Tankönyvet nem használtunk, mert értelmetlen lett volna.

Aztán a tanév kezdetén jött egy középiskolai informatikatanár, aki elkezdett komolyan tanítani minket. Megtanultuk az Excel helyes használatát, a weblapkészítést stb. és középszintű érettségi feladatokat oldunk meg. Nem mondom azt, hogy értek belőle bármit is, de végre csinálunk valami hasznosnak tűnő dolgot az órákon.

Végezetül, vagy összefoglalóul csak annyit mondanék, hogy "szeretett" hazánk oktatása romokban hever, a színvonal pedig valahol a béka kipárnázott ülepe alatt brekeg. Nincsenek tanárok (ahogy az én esetemből is látszik: egy asztalos (!) végzettségű férfi tanított minket), nincsenek megfelelő eszközeink ahhoz, hogy tanulhassunk, sem lehetőségünk, hogy ezeket beszerezzük (kivéve, ha az iskola FIDESZ-közeli, és az önkormányzat fényesre nyalja a KLIK vezetőségének a seggét, hogy "Ugyan már, legyen szíves adjon krétát, mert nem tudok az ujjaim helyére krétát növeszteni" vagy "Nincs fűtés az iskolában vagy egy éve, szóltunk, de nem intézkedett senki sem, legalább szánjanak meg minket pár pulcsival" és társaik. Megjegyzem, nem csak az informatikaoktatás rossz Magyarországon (de gondolom, ez már kiderült számodra abból, amit az előbb leírtam), hanem az egész iskolarendszer. Okai: nincs épkézláb tanmenet, kerettanterv, pedagógushiány-"kiöregedik" a szakma, és nincs PÉNZ. Jobban mondva, a pénz (amit az adófizető állampolgárok zsebéből nyúltak le, valamint az EU-s pénzek) "eltűnt", egyenest Orbán és bandája feneketlen zsebébe.

OFF: Ha kell, még az állampolgárságomról is lemondok, de az hót ziher, hogy a gyerekem NEM Magyarország rabszolgája lesz, ahogy én sem leszek az! ;)

Üdv: egy 14 éves lány.

2018. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem azért gyenge az informatika oktatás, mert régiek a gépek. Amit kéne tanulni általános iskolában, ahhoz a régi gépek is tökéletesek.

Word, excel tábla, ppt, alapszintű programozás. Ezeket kéne megtanulni általános iskolában.


Ehhez semmilyen nagyobb gépi kapacitásra nincs szükség, még 15-20 éves gépen is gördülékenyen elfutnak.


Sajnos sokan vannak akik ezeket még középiskola végére sem tanulják meg. Többen pl. felsőoktatásban, ill. szakdolgozat íráskor szembesülnek azzal, hogy nem tudnak excel-táblába egy képletet beírni, vagy wordben egy normális szövegtagolást elkészíteni.

Bár mivel ott követelmények vannak formai szinten is, kénytelen mindenki megtanulni önállóan.


Szóval ennek az egésznek köze sincs ahhoz hogy milyen gépek vannak az iskolában.

Ezenkívül most már szinte mindenkinek van otthon számítógépe, vagy laptopja.

Bő lehetőség adott tehát, hogy bárki otthon önállóan megtanulja ezeket a felhsználói szintű számítógépi ismereteket, tekintve hogy nagyon sok elektronikus tananyag érhető most már el.


Ezelőtt 20 éve ez teljesen másképp volt. Nagy ritkaság volt az otthoni számítógép, az internetről meg ne is beszéljünk, sokan nem is hallottak róla akkoriban.

Akkoriban nehezebb volt a gyakorlási lehetőség, és az iskolák felszereltsége elég hiányos is volt.

Ahol volt számítógépterem, oda délutánonként aki akart pluszba, adott idősávra jelentkezve bemehetett, lehetett tanulni pluszban.

Aki akart és érdeklődő szellemű volt, tanult régen is, amikor sokkal szűkösebbek voltak a lehetőségek.


Nem tudom elképzelni, hogy a mai tizenéves korosztály miért panaszkodik, annak ellenére, hogy sokkal több oktatóanyag elérhető és egyszerűbben is mint régen.

Elektronikus tananyag rengeteg van, mindenre rá lehet keresni a googleban, de hogy erre képtelenek sokan az nem az iskola számlájára írható.


Régen mikor Visual Basic-et tanultunk, egy csomó könyvet kellett beszerezni (még a 90-es évek elején) elég borsos áron, akkor még nem volt az a lehetőség, ami a mai fiataloknak szinte bármikor ingyen elérhető rövid idő alatt...


Tény, hogy vannak súlyos hibák az oktatásban, de ennek gyökerei a rendszerváltás utáni időszakoktól kezdődik, és nem az utolsó 8 évben alakult ki.


Aki még emlékszik rá, pontosan tudja hogy folyamatosan mennyi nagy üzem, cég megszűnt. A multik kezdtek később bejönni. Akkoriban az oktatásra nézve is ez egy óriási hullámként hatott. Pl. az iparban, a szakképzésben egyszerűen azt nem tudták, mit oktassanak, vajon melyik szakma vagy mondjuk mérnöki terület lesz piacképes.


#4-nek: Te még fiatal vagy, és nincs okod szidni a jelenlegi kormányt. A mostani oktatás szinvonaláról pedig Orbán Viktor miniszterelnök Úr egyáltalán nem okolható.


Nézd meg a 2002-2010 közötti Gyurcsány-Bajnai kormányt, hogy mit művelt. Konkrétan eladták az egész országot, évekig hazudtak. Szétverték a magyar felsőoktatást, tönkretették a szakképzést, kifosztották a mezőgazdasági -és kisipari termelőket, leépítették az egészségügyet, több tízezer ember lett munkanélküli azokban az időkben.


Ugyhogy mielőtt bárkire is megjegyzést teszel, szállj magadba és nézzél egy kicsit körül, vagy maradj csenden. Bár mit is tudnál erről az egészről, akkoriban csak pisis óvodás voltál...

2018. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ha megsértettem az érzéseidet azzal, hogy kinyilvánítottam a véleményemet. No de sebaj. :)

Lehet, hogy akkoriban még csak "pisis óvodás" voltam (ahogy te hivatkoztál rám-megjegyzem, elég lealacsonyító, de nem fogok rajta megsértődni), viszont már éltem akkor. Tapasztaltam az előző és a mostani kormány "jótékony" hatásait is, és köszönöm, nekem elég volt belőlük.

Egyébként, ha annyira véded a FIDESZ-t, hadd kérdezzek valamit: tettek egyáltalán valamit az oktatás és az egészségügy színvonalának javítása érdekében? Tettek érdemben bármit is ezért a kicseszett országért? Mert én csak azt látom, hogy megy a Sorosozás, a migráncsozás, az oktatás és az egészségügy színvonala egyre csak süllyed, eközben a "drága" (lényegében az) kormány szétlopja az országot. Az előző kormányok is ugyanígy tettek. A következőek is ezt fogják tenni. Az meg hadd legyen a magánügyem, hogy ebből én nem kérek, és nem teszem ki a gyermekem ennek. :)

De hogy ne legyen teljesen off az egész válaszom: iskola és iskola közt azért van különbség. Nem mindegy, hogy a fővárosban, nagyvárosban, kisvárosban vagy faluban található meg egy oktatási célra létrejött intézmény. Egy fővárosi intézménynek biztosan jobb a felszereltsége, mint egy vidékinek. De a tanárhiány és a megfelelő tanmenet még mindig hiányzik mindegyikből. Tehát nem a felszereltséggel van a gond, hanem a tanárhiánnyal és az idióta kerettantervvel.

2018. ápr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"tettek egyáltalán valamit az oktatás és az egészségügy színvonalának javítása érdekében?"


Tettek, igen. Pl. számos régi iskolaépületet felújítottak. Ezenkívűl több helyen iskolákat bővítettek, hogy legyen elég tanterem. Több példa említhető arra is, hogy különböző pályázatok keretében új iskolákat építhettek az önkormányzatok állami támogatással.


Több oktatási intézmény fűtéshálózatának korszerűsítése is megvalósult.

Ezenkívül a tanárok bérét is megemelték az utóbbi években.


Nyilván az egész fejlesztés, és támogatás folyamata lassan megy, de ezt a keveset is meg kell becsülni, mert ez már önmagában lényegesen több az előző kormányhoz képest.


"Tettek érdemben bármit is ezért a kicseszett országért?"


A fentieken túl számtalan dolog említhető. Pl. rezsicsökkentés, a családok támogatása, az építőipar fellendítése, nem folytatom, ezt valaki vagy látja vagy nem.


"Mert én csak azt látom, hogy megy a Sorosozás, a migráncsozás"


Nem véletlen, mert fontos dolog az, hogy kellő közbiztonság legyen. Jelenleg a nagyobb német városokban, Frankfurtban, Berlinben, Münchenben a lakosság kb. 50%-a már migráns eredetű, az általános iskolákban alsó évfolyamokon pedig a tanulók 70%-a.

Azt akarnád, hogy a gyereked is ilyen osztályba járjon?

Vagy mit szólnál ahhoz, ha ahol tanulsz most, fél osztály migráns lenne, és rendszeresek lennének a napi késelések?


Németországban most kezdik belátni, hogy megakadályozhatatlan ez az áradat, és hozzá kell szokniuk a német állampolgároknak ehhez a szörnyűséges dolgokhoz.


Merkel asszony is eredetileg azt hitte, hogy szakképzett munkaerő jön majd (amire szükség lenne), de csak most jött rá, hogy ezek olyan emberek, akiknek 90%-a még a saját nyelvükön is analfabéta.

Még németül sem hajlandók megtanulni, akkor hogy tanítanák be őket akár egy gyári munkára?

A vallásukról nem is beszélve.

Németországban sorra zárják be a keresztény templomokat, betiltották a vallási hitre utaló jelek hordozását(pl. nyakláncon kereszt), mert a migránsoknak ez így tetszik.


Azt akarod, hogy Magyarországon is ennyi semmirekelő szakképzetlen léhütő ember legyen, mint Németországban.


Magyarországon kb. az emberek 40%-a dolgozik. A többi nyugdíjas, rokkantnyugdíjas, vagy egyéb ,aki segélyeken él. A nyugdíjasokkal pl. nincs is gond. De ha bejönnek ezek, és szaporodnak, akkor 15 év múlva a dolgozó emberek aránya lesz kb. 20%. Hogy tartson el ilyen kis arányú becsületes adófizető állampolgár 80%-os többséget?!

Ezen kéne elgondolkodni.

A Svédeknél ez sajnos már megtörtént, emiatt is kellett felemelni a nyugdíjkorhatárt, hogy el lehessen tartani a bevándorló csőcseléket.


" kormány szétlopja az országot. Az előző kormányok is ugyanígy tettek. A következőek is ezt fogják tenni. Az meg hadd legyen a magánügyem, hogy ebből én nem kérek, és nem teszem ki a gyermekem ennek. :) "


És mégis mit kívánsz tenni?


"De hogy ne legyen teljesen off az egész válaszom: iskola és iskola közt azért van különbség. Nem mindegy, hogy a fővárosban, nagyvárosban, kisvárosban vagy faluban található meg egy oktatási célra létrejött intézmény. Egy fővárosi intézménynek biztosan jobb a felszereltsége, mint egy vidékinek."


Ezt alapvetően jól látod, általánosságban igaz is. Bár kivétel van.


"De a tanárhiány és a megfelelő tanmenet még mindig hiányzik mindegyikből. "


Igen, van tanárhiány. De ez is az előző kormány bűne.

Sikerült nekik elérni azt, hogy tanárnak kényszerből jelentkezzenek. Igazi elhivatottságból sajnos elenyésző számban mennek tanárnak.

2018. ápr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Röviden összefoglalom a válaszodat: PROPAGANDA.

Egyébként, menekülök ebből az országból, amilyen gyorsan csak tudok. Nincs idegzetem ahhoz, ami itt folyik.

Részemről a téma lezárva.

2018. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#8 Sajnálatos, ha ennyire homályban látod a világot. Bár az is igaz, hogy ehhez egyfajta érettség szükséges. Át kell menni jónéhány megpróbáltatáson, részese kell lenni örömnek, csalódásnak, több évi tapasztalatot kell szerezni úgy a munka világában, mint a háztartásban és a családfenntartásban.

Vagyis sokkal nagyobb önállóságot kell szerezni.

Ez az, amit nem tanítanak az iskolákban.


Egy idő után majd leesik, hogy az élet nem egy habostorta, és a világ nem olyan egyszerűen működik, ahogy most még a kis agyadban elképzeled.

2018. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem mondod? Nem úgy képzeltem el az emigrációt, mint az általad megvetett "migráncsok". Minimum szeretném felsőfokon beszélni az általam választott ország nyelvét. Tisztában szeretnék lenni az ottani szokásokkal, a kultúrával, az ott érvényben lévő jogrendszerrel, a munkakultúrával, a lehetőségekkel stb. Tudom, hogy a pénzért mindenhol meg kell dolgozni, nem nyomják csak úgy a kezembe. Tudom, hogy megfelelő végzettség és nyelvtudás hiányában esélytelen vágyálom az, hogy külföldre menjek innen. Viszont tudom azt is, hogy külföldön, ha tényleg megdolgozom érte, szebb életem lehet, mint itt. Mindenképpen jobban járnék külfölddel: jobb fizetés, jobb életkörülmények. :)

Természetesen, mint ahogy azt már előbb is említettem, meg kell dolgozni rendesen azért, hogy külföldön szép életem legyen. De ha sikerül megvalósítani a célom (genetikusnak készülök), talán nem mosogatással kell tengődnöm egy lyukban 10 kicsi négerrel együtt. :)

Egyelőre annyi a tervem, hogy tanulom a nyelveket. Angol-német középfok már megvan, a nyáron még jobban belehúzok a tanulásba, és voilá. :) Utána külföldi egyetem a cél (nyilvánvalóan nem Nagy-Britanniát választanám, hiszen ott a legdrágább a felsőoktatás, viszont Ausztria, Hollandia és Norvégia tetszetős), de ha nem vesznek fel, akkor sincs semmi baj, megyek magyar egyetemre, vagy halasztok egy évet érettségi után, és újra megpróbálom.

Vannak terveim minden eshetőségre, emiatt nem kell féltened engem. Biztos vagyok emellett abban is, hogy senkinek sem fogok hiányozni, ha elmegyek, főleg neked nem. :)

Egyébiránt, ha érdekel, mi is az indítékom, nos, itt a válasz:

1, Magyarországon képtelenség megélni, ami azért elég fontos szempont az életben, nem?

2, Nem tetszik a magyar szellemiség, nem tudok azonosulni vele.

Valamint-de ezt már nem számítom külön pontnak-a szüleim és a környezetem elég szép példaként lebeg előttem, ha esetleg arra vetemednék, hogyan csesszem el az életem (még ennél is jobban). Kérdés? (Biztos vagyok abban, hogy lesz egy-két hozzáfűznivalód a mondadómhoz, mert találsz benne logikai bukfenceket. Hiszen én még egy kisgyerek vagyok, akit anyu kísérget az oviba.)

2018. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!