Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az hogy mikor még...

Miért van az hogy mikor még fizikai fegyelmezést alkalmazhatott a tanár, normálisabbak voltak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Én kb. vízválasztó generáció voltam, nálunk még elszálsz 1-2 nagy pofon, de hát mi annyival normálisabban viselkedtünk. Focizunk, 18 év felettiek vagyunk, s idejön egy 10 éves kisgyerek, pár haverjével, s így csinálnak nekünk hogy "hé bu*ik takarodjatok le a pályáról".

Másik gyerek konkrétan nekem rohan a folyóson, s erre nem hogy bocsánatot kérne, 1-et belémrúg, hogy mit állok az útjába.

Mikor én voltam ekkora, még az 1 évvel nagyobbakat is tiszteltük.

Nem hogy a tanárt meghajigáljuk puskaporos pukkanóval, meg meglöjjük gumikkal, s ordibáljunk vele. 10 évesen azt se tudtuk mi a káromkodás, mi a csúnya beszéd, ezek meg már úgy beszélnek mint valami gettó patkányok. S a kocsmakorhatár is lecsúszott 18 évről 12 évre. Ott cigiznek a 12 évesek.



Még sorolhatnám. Minden megbolondult. S akkor jönnek a meglibbant jogvédők, hogy a fizikai erőszak lelki sebeket okoz a gyereknek, s agressziót vált ki. Hát mi a lófax? Ilyen hülyék SOHA NEM VOLTAK a gyerekek mint most. Őszintén mondom, látni lehet hogy évről évre egyre retardáltabb, pofátlanabb, énközpontúbb, agresszívebbek a köjkök.



És az a kérdés, hogy erre mit mondanak a libbant köjökológusok? Ha nincs nagy pofon, akkor nem hogy jobbaká kellett volna váljanak az új generáció? Akkor miért lett soha nem látott retardált korosztály?



2017. márc. 11. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

*kölyök


Rosszul közelíted meg a dolgot. Valóban régen teljesen más volt minden, de ez nem a fizikai fegyelmezésnek volt köszönhető.

2017. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
34%
Látom, nagy pedagógia szakértő vagy te is... abban igazad van, hogy a mai generáció másabb mint a korábbiak, de ez nagyon sok összetett dolog eredménye,semmi köze nincs ahhoz, hogy fizikailag bántják-e a gyereket vagy sem. Bár meg kell mondanom, én 21 éves létemre nem tapasztaltam, hogy ennyi neveletlen gyerek lenne... gondolom más körökben mozgunk. Egy jó pedagógus amúgy tud úgy is bánni a gyerekkel, hogy nem üti, de az szót fogad neki. A fizikai erőszak lehet, hogy rövid távon engedelmeskedésre tanítja a gyerekeket, de hosszú távon nem szerencsés megoldás. Manapság a pedagógia egyik fő célkitűzése az, hogy a gyerekek jól érezzék magukat a suliban, és szeressenek tanulni - szerintem te is belátod, hogy ha nádpálcával verik valakibe a tananyagot, az utána az egész hátralévő életére megutálja az iskolát.
2017. márc. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!