Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények? Tapasztalatok?

Vélemények? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Debreceni Egyetem MÉK élelmiszermérnöki. Általánosságban akik ott tanulnak azok véleményére vagyok kiváncsi. Mennyire nehéz bekerülni? Elhelyezkedési lehetőségek diploma után milyenek?

2017. máj. 15. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát véleményem szerint itthon ez nem egy túl jól megfizetett mérnöki irányzat. Azonban ha ez a későbbiekben nem zavar, akkor nyugodtan válaszd ezt.


Ha jobban kereső kategóriába akarsz kerülni akkor viszont marad a gépész/villamos illetve az IT-vonal. Szerintem ezek minimum dupla akkor kezdő fizetéssel indulnak. (Villamos és IT-s tuti)

2017. máj. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

Én jelenleg ott tanulok, elsőéves vagyok.

Szerintem nem rossz képzés, de csak akkor, ha tényleg ezt szeretnéd csinálni. Lehet akármilyen diplomád, ha nem szereted, nem értesz hozzá, és nem is érdekel, akkor aztán tényleg nem fogsz keresni semennyit.

Voltunk üzemlátogatáson több helyen is a városban, de mindenhol volt 1-2 kezdő élelmiszermérnök az üzemekben. Az ugyan nem tudom, hogy mennyit keresnek, de munkád nagyon nagy valószínűséggel van, egyetem után. (Egyébként Msc nélkül legtöbb diploma sem sokat ér, Msc-vel teljes.)

És végezetül hogy mennyire nehéz bekerülni: egy évvel ezelőtt a felvételi ponthatár nagyon alacsony volt, azelőtt sosem volt ilyen alacsony. Ez tehát változhat, nem lehet tudni. 340 pont körül voltak a ponthatárok eddig általánosságban.

2017. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha megnézed a felvi.hu-n az élelmiszer mérnöki végzés utáni kilátásokat akkor ezt a számot fogod látni:

194 841 Ft Bruttó. Ez az átlag jövedelem ezen a pályán, miután diplomával kikerülsz a suliból.


És a saját ismerősi körömből rengetegen alátámasztották ezt. Ilyen agrár, élelmiszer, faipari stb mérnök szakon végzett ismerőseim nagy része inkább 1-2 év elteltével inkább pályát váltott, mivel pocsék volt a kereseti lehetőségük.

2017. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az erettsegit elbaltaztam 350-355 kozott szamolom a vegso pontomat, remelem eleg lesz.
2017. jún. 1. 09:54
 5/6 anonim válasza:
Annyi biztosan eleg lesz.
2017. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt hozzátenném, hogy a felvi.hu-n nem friss adatok vannak, mikor jelentkeztem az egyetemre évekkel ezelőtt, akkor is 190 bruttó körül volt feltüntetve.
2017. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!