Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakmai érettségi vizsga?

Szakmai érettségi vizsga?

Figyelt kérdés
Ti nem tartjátok nevetségesnek, hogy csak decemberben kerültek ki mintafeladatsorok az ágazati érettségikhez? A tanárainak azt sem tudták mit tanítsanak, rengeteg óránk elmaradt és még csak segédeszközt (mint pl. mateknál a négyjegyű) sem lehet használni. Én gépészeti ismeretekből fogok érettségizni és annyi képletet kellene megtanulnom, hogy embertelen, szerintem 20-30 fajta számolási feladat biztosan van és még emellé jön, hogy rengeteg minden befolyásolja, hogy mikor melyik képlet kell pontosan, több van, mint mateknál és fizikánál EGYÜTTESEN!!! Minden másból négyes, ötös tanuló vagyok, de nagyon félek, hogy ebből megbukom és nem tudok egyetemre menni. Egyébként teljesen más szakra, és nevetséges, hogy 14 évesen egy rossz döntésem miatt, lehet, hogy az egész életem megpecsételődött. Van valaki hasonló helyzetben, mint én?

2017. máj. 15. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Nekem a testvérem és a barátom szintén gépészetből megy idén, szóval van rálátásom a dolgokra. Tényleg kellemetlen helyzet, de szerintem kellő készüléssel simán vehető az akadály. El nem tudom képzelni, hogy egy olyan embernek, aki előtte X évig becsületesen figyelt az iskolában, bármilyen középszintű érettségi gondot okozzon. Decembertől volt 5 hónapod felkészülni, ez nem kevés!


Abba gondolj bele, hogy az érettségin általában mindenkit átrugdosnak. Ahhoz, hogy elhasalj, és ne tudd összeszedni a kettest, tényleg nagyon butának kell lenni. A tanárok is segítőkészebbek lesznek, mint az elmúlt években :)


Nézd át a rajzokat, az 20 pontot ér, próbálj a lényegre koncentrálni! Ha az írásbeli mégsem sikerülne olyan fényesen, a szóbelivel még sokat tudsz rajta húzni! :))

2017. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szóbelire csak 120 tétel van (a,b,c,d mindből 30db), oda még többet kell tanulni. És itt az a baj, hogy hiába tanulok rendesen, ha ennyi képletet egyszerűen képtelen vagyok megjegyezni, annyira hasonlóak és mindig másik kell..de a rajzzal talán meglesz a kettes valahogy nagynehezen..de akkor is szánalmasnak tartom az egészet!!
2017. máj. 15. 22:09
 3/12 anonim ***** válasza:
A szóbeli tételek sem durvábbak, mint bármely másik tantárgyból. igen, több részből tevődnek össze, de ez neked is segítség. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a bátyámnak vannak olyan megtanulandó anyagai, hogy mit kell csinálni tűz esetén, balesetnél, stb (munkavédelem). Minden tétel egynegyede ilyen téma - ajándék! Úgy megválaszolom őket, hogy semmi közöm a gépészethez. Szóval ezen ne stresszelj, ismételd még át ami nem megy, tanuld meg a lehető legtöbb képletet.
2017. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Válaszoló, tök kedves vagy, de ezek szerint nem most érettségizel, és nem is szakmai tárgyból. Bevallom; én se. De szerintem jogos a kiakadásod, az egész egy gáncsolás, és több nagyon gáz dolog is akadt ebben az egészben. Csak abban tudok reménykedni, hogy a botrányok miatt külön rászóltak a feladatsorokat összeállítókra, hogy utána majd lehessen híresztelni, hogy csak vakbalhé volt az egész. Egyébként sajnos tényleg nem tudsz mit csinálni, mint hogy megküzdesz vele, és valahogyan nyersz. Nem hiszek abban, hogy annak a jegyében, hogy "hát az élet nem mindig igazságos", hagyni kellene egy olyan szabályt, ami tényleg baromira nem fair, és egy tollvonással lehetett volna tenni ellene, de most tényleg össze kell szedned magadat és küzdeni. Remélem, nem ugrik emiatt a felvételid, sok lelki erőt és kitartást kívánok.
2017. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Én is idén érettségizem, csak nem gépészetből. És én sem gondolom, hogy fair dolog így bejelenteni, de azért nem egy lehetetlen küldetés :) Nyilván nehezítő tényező, ez igaz, nem vitatom. De a középszintű érettségik alapból nem várnak el óriási tudást semmilyen tantárgyból. Szóval szerintem ha valaki ezt decemberben megtudja, még úgy is össze tud hozni egy kettest, ha előtte nem sokat foglalkozott vele :))
2017. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek a kettes a cél
2017. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem ebből konkrétan a kettes a cél, nem számít bele a felvételimbe, nem ilyen irányban tanulnék tovább, hoztam egy rossz döntést még 14 évesen és most ennek iszom a levét, jófejek, hogy bevezették, hogy ez a fos kötelező. Egyébként megnéztem az EGYETLEN megadott mintafeladatsort és a legegyszerűbb kérdések is olyan nyakatekerten vannak megfogalmazva, hogy kikerekedett a szemem..érdekes lesz. De én is abban bízom, hogy nem akarnak országos botrányt, hogy a diákok nagy része megbukjon ezen a szaron, aminek semmi értelme..mellesleg a többi szakmában sem jobb a helyzet!
2017. máj. 15. 23:21
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Hát, aki a bukástól fél, az szerintem örül a kettesnek.
2017. máj. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Meg egyébként szerintem ennyi balhé után az lesz a cél, hogy a lehető legtöbb embernek jól sikerüljön az érettségi. Jól mondja a kérdező, ha sokan buknak, óriási balhé lesz, szerintem ezt nem húzzák meg. Az eddigi érettségik sem voltak vészesek idén, próbálj pozitívan nekiindulni! :) Érettségi előtt mindenki fél egy kicsit, aztán általában jobb lesz az eredmény, mint várnád!
2017. máj. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugi az OKJ-n se jobb a helyzet, az elméletileg keményebb mint az érettségi, mert a szakmai vizsgát eléggé szigorúan szokták venni OKJ-n (3 vizsgabiztos azonos szakterületről képzelheted...), ugyan én nem vagyok jártas a gépészetben, de ahogy mondtad azt is, hogy más szakmában se jobb a helyzet, ebben egyetértek. Számítógép szerelő, karbantartónak tanulok és látszólag én is elcseszerintettem sikeresen 2 évet mondhatni, sok itt is a zagyvaság, ahelyett hogy szerelést oktatnának sok hálózati f**ságot is kell tudni, ami tömény halálunalmas száraz téma, aki ezt megtanulja szóról-szóra ember legyen a talpán jövőre végzek, tiszta hányingerem van már az egész témakörtől :) Feltéve ha nem húznak el addig, én mikor érettségiztem csak annyiból hoztam helyesebb döntést hogy gimibe mentem, utána mentem szakmára, így csak 2 év látja eddig kárát, szóval ha még nehéz is légy túl rajta, aztán válts pályát amit valóban szeretnél, mert még van lehetőség, az a jó ha az embernek több szakmája van, mint ahogyan majd nekem is lesz még más.
2017. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!