Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE NG szakon, ha kijön a...

BGE NG szakon, ha kijön a kimenetelhez szükséges keedit pl. statisztika, gazd. Matek nélkül, akkor is kötelezô megcsinálni?

Figyelt kérdés
Ha pl. valaki bukik egy tárgyat, utána maga elôtt görgetheti egy pàr félèvig vagy évet ismétel?

2017. máj. 16. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi gazdálkodáson kötelező a stat és a gazdmatek. Muszáj megcsinálnod.

Görgetni lehet, de azzal számolj, hogy elég sok tárgynak előfeltétele, így azokat se veheted fel.

Előfordulhat, hogy ha pl nincs meg a gazdmatek 1, akkor máris csúsztál 1 évet az előtanulmányi rend miatt.

2017. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. máj. 16. 14:03
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem oda járok amúgy, nézd meg a tantervet és akkor kiderül...
2017. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

BGE PSZK-ról tudok nyilatkozni.

Gazdmat1 (analízis) előfeltétele a gazdmat2-nek (valszám), a stat2 előfeltétele pedig a stat1 és a gazdmat2, a stat2 pedig egyik előfeltétele a vállalati pénzügyekek.

Szóval lehet görgetni, de kb 2 év csúszás is lehet belőle és azért azt vedd alapul, hogy nem minden tárgy indul ezekből minden félévben.

Nagyon érdemes áttanulmányozni a tantervet.

Van olyan csoporttársam, aki 2008-ban kezdte a sulit, már újrafelvételizett, mert annyira elhanyagolta az analízist, hogy 5-ször megbukott belőle aztán az újragfelvételi után még 3-szor és most lett meg neki 2017 januárjában.

Persze államin kezdte, de a sorozatos tanulmányi problémák miatt költségtérítéses lett, majd emiatt el kellett kezdenie dolgozni, átment távra és most munka mellett csinálja...szóval nagyon benne lehet ragadni ebben a mókuskeréskben.

2017. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Igen, nézegettem már a tantervet, meg spekulálgattam a krediteket. Esetleg van más dokumentum ezen kívül, amit érdemes átnézni az egyetem előtt?

2017. máj. 16. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Tanulmányi és vizsgaszabályzat:D
2017. máj. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én NG-re járok levelezőn (BGE), lehet csúszni, de pl. azzal még nem csúszol, ha megbuksz első félévben matekból (én átmentem szerencsére). Ha van még kérdésed, írj nyugodtan.
2017. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt nem tudsz megbukni vagy évet ismételni. Össze kell szedni a krediteket, ha beiratkozol vagy bejelentkezel egy félévre, akkor egy államis féléved elfogyott, ha államis vagy, teljesen mindegy mennyi kreditet szereztél. Azt amit nem szereztél meg, de a tantervben kötelező tárgy, azt újra fel kell venned addig, amíg meg nem szerzed a kreditjét. Ha a kötelező tárgyak kredijét nem szerzed meg, nem kaphatsz diplomát. Ha fizetős vagy, akkor félévenként fizeted a lóvét, teljesen mindegy mennyi kreditet szereztél, ha mondjuk a képzési idő kétszeresén belül nem szerzed meg a kötelező krediteket, akkor kirúgnak. Minden tárgy nem indul minden félévben, így egy kicsit macerás lesz a gyűjtögetés, ha elsőre nem sikerül, azaz csúszol a félévekkel, azaz többe fog kerülni neked a több félév.
2017. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!