Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » KRE szabad bölcsészet szak?

KRE szabad bölcsészet szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy alapvetően érdekelne, hogy ez az szabad bölcsészet szak hogyan épül fel. Mindenhol olyasmiket olvasok, hogy el kell végezni néhány alapkövetelményt, aztán pedig a szakon belül lehet szakirányokat választani, pl.: filozófia, filmtörténet, kommunikáció stb.

Aki szabad bölcsészet szakon tanul vagy tanult, el tudná nekem magyarázni részletesen, hogy mire számítsak, ha esetleg felvesznek.

Továbbá ezen belül a Károli Gáspár egyetemet néztem ki magamnak, sajnos az ELTE-re nem tudok bekerülni, nincs annyi pontom (már jártam egyetemre, most intézményt és szakot váltok). Tulajdonképpen az érdekelne a legjobban, hogy mennyire veszik komolyan a vallástudományt ott? Mert az a része annyira nem vonz, sokkal inkább tanulnék filmelméletet, és kommunikációs szakirányt. Csak mivel egyházi finanszírozású egyetemről beszélünk, nem tudom, hogy ott mennyire térnek el a megszokott protokolltól. Úgy értem, hogy sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek a vallástudományra, és mondjuk mind a 3 év alatt kőkeményen tanulni kell a vallást. Ezt nem szeretném.

Ha valaki felvilágosítana, nagyon hálás lennék neki.


Ui.: Az olyan kommentelők kerüljenek, akik a szabad bölcsészet szakot össze-vissza lehordják, olyanokból már láttam éppen eleget, most ezekre a konkrétumokra lennék kíváncsi.



2017. máj. 19. 10:06
 1/1 anonim ***** válasza:

A protokollal nincs gáz ugyan úgy működik mint egy állami egyetem ,de a Károlin a szabad bölcsészetet kb a vallástudomány és a filozófia teszi ki és elég nehezek is.Filmelmélet már csak fél éves ,szakirány nincs is belőle.

Kommunikáció minorról nem tudok nyilatkozni.

2018. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!