Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha leérettségiztem egy kereske...

Ha leérettségiztem egy kereskedelmi-közgazdasági szakgimnáziumban, és utána elvégeztem egy pénzügy -számviteli szakot is, utána elmehetek katonának valahogyan?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy lenne erre mód ?

Ha érettségivel bemegyek egy toborzóirodába,mennyi idő a képzés ,és mire számíthatok,közlegény leszek ?



2017. máj. 20. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Van mód több is, de jobb lenne ha a toborzóirodában kérdeznéd meg bővebben.

Röviden 4+1 mód van:

Hivatásos karrier:

1/a. Ha még nem töltöd be a 26 évet, jelentkezel NKE-HHK-ra tisztképzésre.

1/b. Ha még nem töltöd be a 23 évet, jelentkezel az

Altiszti Akadémia altisztképzésére.


Szerződéses karrier:

2. Jelentkezel szerződésesnek a toborzóirodában a pillanatnyi végzettségeddel.

2/a. Ha a végzettséged hasznos a honvédségnek, és van valami olyan betöltetlen beosztás, ahova az szükséges, akkor akár altiszti vagy tiszti szakbeosztásba is helyezhet. Felsőfokú végzettséggel lehet csak tiszti beosztás. Egyébként erre kicsi az esély mert a legtöbb ilyen lehetőség meg van töltve, csak az orvosokból, jogászokból, esetleg térképészekből, meteorológusokból van hiány.


2/b. Ha a végzettséged nem releváns, akkor egyszerű szerződéses legénységi katonát csinálnak belőled, honvéd rendfokozattal, és kiképeznek lövésznek.

2017. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja igen, a +1-et lehagytam


Önkéntes műveleti tartalékos

3. Szintén befáradsz a toborzóirodába és köthetsz tartalékosi szerződést is, amely nem számít teljes munkaidőnek, hanem csak időszakosan hívnak be. Ehhez előtte egy rövidített kiképzést kapsz. A beosztásnál nem nagyon veszik figyelembe a végzettséget, összevissza minden üres hadi beosztásba beraknak.

2017. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!