Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után pénzügy számvit...

Érettségi után pénzügy számviteli ügyintéző okj, majd utána mérlegképes könyvelő?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok, gimnáziumba járok. Gazdasági irányba szeretnék továbbtanulni, de nem lesz 440-460 körüli pontom. Gazdálkodási és menedzsment szakra szeretnék menni, de erre csak önköltségesen lenne lehetőségem. Ezért gondoltam a pénzügy számviteli ügyintézőre, majd mérlegképes könyvelőre. Aztán ha lesz lehetőségem megyek egyetemre. Szerintetek ez így megéri? Van értelme így csinálni vagy vágjak bele inkább a fizetős egyetemi képzésbe? Szívesen várok többféle véleményt is:)
2017. jan. 25. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Diákhitel, ilyenkor jól jön, olcsó forrás.

Jelentkezz duális képzésbe, ha felvesz a cég, kapsz egy csomó pénzt minden hónapban , amiből kijön a tandíjad.

Gyakornokként dolgozzál az egyetem mellett.

BGE-nek van ösztöndíja az költségeseknek is, bár ahhoz elég jól kell tanulnod, hogy elnyerd. De többen is megkapják.

Vannak olyan ösztöndíjak, ami a költségtérítésesek is pályázhatnak.


Szóval szerintem inkább egyetem. Kivéve, ha az OKJ-vel összejönne a 440 pontod és az OKJ-d meglesz 2019-ben legkésőbb.

2017. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

menj gazd-men. FOSZ-ra.. 240-260 pont kell csak, és lényegében azt tanulod mint a BA-sok.. a képzés 2 éves, ér plussz pontot is, sőt 90 kredit továbbvihetsz így a gazd-men. BA képzésed jelentősen megrövidülne..

értsd: ha még ezzel a plussz ponttal sincs meg a pontszámod, akkor sem 7 félévet kell finanszíroznod hanem mondjuk csak 4-et... nem mindegy

2017. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
semmilyen plusz pontot nem ér a foszk. De rövidebb lesz tőle a költségtérítéses, ha felvesznek. 4 félév lesz kb. és nem 7 félév a BA
2017. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szóval akkor ez a ügyintézős könyvelős dolog teljesen felejtős? Annyira bizonytalan vagyok
2017. jan. 25. 18:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem felejtős, csak nem tudsz mérlegképes könyvelő lenni ha nincs meg 3-5 év vagy valamennyi éves szakmai gyakorlatod, mint egyszerű könyvelő. Elég hosszú út, ezalatt inkább tanulj.

Szóval így hamarabban leszel mérlegképes is, ha akarsz az lenni.

Diákhitel, munka nappali mellett, duális képzés, ösztöndíjak a fizetősön (pl. köztársasági,), BGE-nek van saját ösztöndíja a fizetősöknek is, nyilván nem kaphat mindenki de a jobbak kaphatnak - ezek, vagy ezek kombinációja, hogy egyből BA-ra tudj menni.

2017. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. jan. 26. 06:25
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha felsőoktatási szakképzésben szereztetek oklevelet, jeles záróvizsga esetén 30 többletpontot, jó záróvizsga esetén 20, közepes záróvizsga esetén pedig 10 többletpontot kaphattok akkor, ha az úgynevezett besorolási alapszakon vagy osztatlan szakon tanultok tovább."


forrás: [link]


Javítsatok ki, ha azóta megváltozott.

2017. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első az 30-ról 32 -re változott.


De csak akkor játszik ez a többlet pont, ha a pontszáma eléri a minimális pontszámot, a 280-at.

2017. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!