Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tennem hogy a lehető...

Mit kell tennem hogy a lehető legjobb eséllyel kerüljek be az állatorvosi állami támogatottra?

Figyelt kérdés
Most megyek gimibe, biokémiára. angolt és spanyolt fogok tanulni. Kell kémiából meg bioszból egy középfokú, de ennyitől még nem kerülök be, nem?
2017. máj. 21. 10:44
 1/4 anonim válasza:
38%

Fizika is kell.

Mindegyik tárgyból, kémia, fizika és biosz emelt szintű érettségit tenni, 5-ösre. Lehetőleg a többi tárgyból is. Ezenkívül járj egyetemi előkészítőre is.

2017. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell fizika (fakt se)

Viszont biológiából ÉS kémiából emelt kell, ez nem választható, hanem kötelező, a középszintű érettségi nem elég!

Azon kívül bár többletpontot nem ér, egy középfokú nyelvvizsgád legyen, mert akkor nem kell kötelező nyelvórákra járni, ami nagy könnyebbség, lesz más tanulnivalód is!

Ha tudsz hozni pontokat (tehát 11. és 12. év végi jegy matekból magyarból, töriből, egy idegen nyelvből és egy választott természettudományos tárgyból + az érettségi átlagod elég magas), akkor belefér, hogy a biosz és a kémia érettségi közül az egyiket egy kicsit elhibázd (nekem a kémia anno bő 10%-kal rosszabb lett, mint terveztem, mégis simán felvettek), ha pontduplázásra szorulsz (tehát csak az emelt érettségik eredményével akarsz bekerülni, akkor ilyen hiba nem fér bele)

2017. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2017. máj. 22. 18:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Fizika egyáltalán nem kell, ne hallgass az elsőre, nem tudom miért szólt bele..
2017. jún. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!