Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE, Corvinus, Kodolányi?

ELTE, Corvinus, Kodolányi?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? Nemzetközi tanulmányok szakra jelentkeznék, de nem tudom hogy hova! Nem ismerem az egyetemeket, és nem tudom milyenek, és mi legyen a sorrend! Segítsetek légyszi! Aki oda jár/t meséljen milyen a színvonal, suli, tanárok, meg minden!
2010. máj. 16. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Corvinus

ELTE

Kodolányi

2010. máj. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
A suli színvonalát az első válaszoló leírta. Viszont keress más szakot, ezt tudom tanácsolni, mert nagyon jól érzed majd magad az egyetemen, de mikor kikerülsz onnan, nem fogsz munkát találni! Most van esélyed előre gondolkozni, megalapozni az életed, és ne ezért a pár könnyű évért legyen pocsék munkád életed végéig!
2010. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most megleptél! Eddig abban a hitben éltem, hogy ez egy tök jó szak!

Mi a gond vele?


(Tolmács akarok lenni, és kell hozzá végezni egy alap szakot, mert az meg csak mesteren van)

2010. máj. 16. 23:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk attól függ milyen tolmács, mert pl. angolból, németből ésatöbbi annyi van már, hogy semmit nem ér az ilyen szak. Viszont ha valami különlegesebb nyelvet tanulnál, pl japán vagy más keleti nyelvek vagy skandináv nyelvek, na az ilyenekből már sokkal kevesebb van.

1.

2010. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nemzetközis vagyok SZTE-n és szerintem nagyon jó! Persze csak akkor viheted valamire, ha tanulsz is! Sok a lehetőség, tolmács MA-ra is mehetsz utána. Lehet, hogy Bp-n himihumi szak a nem.tan. de itt Szegeden biztos nem..
2010. máj. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

corvinus es elte egyarant jo, kodolanyi meg elnezest de egy sz*r

hallottam olyan cegrol, akik kodolanyisok jelentkezeset munkara el sem fogadjak

2010. máj. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ha tolmács akarsz lenni, akkor menj ELTE-n angol, svéd, japán, etc... szakra. Sajnos az a tapasztalat (több ismerősöm is van a közgázon), hogy nem nagyon találnak olyan melót, amit szerettek volna.
2010. máj. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A "nem fogsz munkát találni" marhaság, riogatás. Közgazdász vagy jogi diplomával is kitörölheted a feneked, ha nem vagy elég tehetséges, mert majdnem minden értelmiségi szakmában hatvanszoros a túljelentkezés. Akkor menjen mindenki kőművesnek?


Nem, csak legyél nagyon jó abban, amit csinálsz.

Aminek egyik záloga, hogy hagyd az itthoni egyetemeket, és tanulj külföldön. Corvinusos vagyok, nemzetközi tanulmányokra járok, és egyáltalán nem tudom ajánlani. Viszont a másik kettőt sem.

2010. máj. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

én nemtudom hogy jön az eltéhez meg a corvinus hoz a kodolányi :D

a kodolányi diplomával lehet a legkönyebben munkát találni! a MCDONALDSban!

2010. dec. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!