Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen indokkal lehet egy...

Ilyen indokkal lehet egy egyetemi vizsgán "könnyítést" kérni?

Figyelt kérdés

Igazából csak 2 vizsgám lesz(egyetem). az egyik írásbeli, a másik szóbeli. Szóval annyira nem kéne megterhelőnek lennie.


A probléma annyi, hogy kiderült, hogy szarkoidózisom van és emiatt egy csomó vizsgálatra kell mennem (most hétfőn volt sima röntgen, tegnap CT, jövőhéten meg bronchoszkópia és ezen felül meg kitudja még mi lesz). Fizikailag csak annyi a bajom, hogy köhögök elég rendesen-szerintem ez már pszichés alapú egyébként.


Úgy érzem teljesen gallyra vagyok menve (fizikailag is és mentálisan is). Nem tudok egy mondatot se elmondani anélkül, hogy ne köhögnék (ez a szóbeli vizsga miatt érdekesebb inkább). Az írásbeli viszont kb. 100 pontos feladatlap. Tavaly se sikerült és most se hiszem, hogy menni fog a fentiek miatt.


Arra gondoltam, hogy írok a tanárnak, hogy nem lehetne-e egy kicsit könnyíteni. Pl ne 100 pontos legyen, hanem csak 60 vagy 70. Még a főtárgyakból is ennyi volt az összpontszám ez meg amolyan töltelék tárgy. Szerintem teljesen felesleges egyébként 100 pontos feladatlapot összeállítani, max a százalékszámításnál van jelentősége, mert nem kell számolgatni.


2017. máj. 25. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan könnyítettet nem adnak, hogy neked kevesebb pontot érjen a vizsga, kevesebb dolgot kér számon stb. Általában olyat engedélyeznek hogy akkor csak írásban vagy csak szóban kell vizsgáznod, külön időpontot szerveznek ahol csak te vizsgázol, olyan is bolt hogy kórházban írhatta meg valaki a tanár jelenlétében, de ugyanannyit kérnek számon mint másokon.
2017. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én hagytam ki egy hónapot betegség miatt, az egyik vizsgán megkérdezték, miután kihúztam a tételt, hogy sikerült-e eljutnom addig az anyagban. Nem tudom, mi lett volna, ha azt mondom, nem, talán hármasért húzhattam volna újat. Egy másik tárgyból pedig elmehettem külön konzultálni, ott csak nekem elmagyarázta a tanár, ami kimaradt. Egy harmadik tárgyból pedig jelentkezhettem úgy vizsgára, hogy ha rosszul leszek, nem megyek el, csak egy másik időpontban, és nem írnak be se hiányzást, se egyest, hanem utólag majd a jegyet. És semelyik katalógusos órán nem számolták bele a hiányzásba azt a hónapot. Szóval összességében nagyon emberiek tudnak lenni. Szerintem érdemes beszélned a tanárokkal. Az anyag ugyanaz marad, de a szóbeli helyett lehet írásbeli, kiírhatnak neked olyan későbbi dátumot, amire több időd van felkészülni, vagy akármi.


Azt mellékesen jegyzem meg, hogy teljesen mindegy, hány pontos a feladatlap, neked egy bizonyos százalékát kell teljesítened. Mindegy, hogy 100000 pont az egész, vagy csak 10. Igazából jobban jársz a több pontossal, mert kisebb jó gondolatra is tudnak már adni részpontot.

2017. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Áhh dehogy járok jobban a több pontossal. Tavaly az volt, hogy egyik csoporttársam első körben leírta azt amit gondolt arra 1-est kapott, másodjára ugyanazt leírta és 3-ast kapott. Én meg amilyen szerencsétlen vagyok tökmindegy mit írok akkor is 1-est kapok.


Max megpróbálom a szóbeli vizsgát úgy csinálni, hogy megmondom a tanárnak, ha nem muszáj nem beszélnék és ha kérdez valamit akkor leírom inkább mint elmondjam. Illetve a tételkidolgozásomat elolvassa.


A másiknál meg megkérdezem, hogy lehetne-e még több vizsgaidőpontot kiadni, ha mégse tudnék elmenni. Csak azzal is az a baj, hogy csak csütörtöki napok vannak megadva gondolom azért mert akkor ér rá.

2017. máj. 25. 17:19
 4/4 A kérdező kommentje:

A szóbelis tanárnak írtam végül, de nem engedi az írásbelit(az egyenlőség miatt). És azt írta, hogy van még idő, hogy meggyógyuljak, változtassak vizsgaidőpontot stb.

Már csak azt válaszoltam, hogy ez nem csak egy megfázás, és nem fogok meggyógyulni.


Úgyhogy ha neki jó, ha megfulladok és végig köhögöm felelet, hát akkor így lesz.

2017. máj. 26. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!