Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulás előtt állok és...

Továbbtanulás előtt állok és lenne néhány kérdésem főleg inkább azoktól akik a miskolci Herman gimibe járnak. Esetleg valakitől aki oda jár tudnék pár kérdésemre választ kapni?

Figyelt kérdés
mennyire nehéz az iskola,milyenek a követelmények és a tanárok ? Esetleg ha nem vagyok szín ötös tanuló akkor is bírnám-e (fél évkor is meg év végén is 4,7-es átlagom volt ) Meg milyen a közösség az iskolában ? :)
2017. máj. 25. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Szia :)

Èn jàrtam oda 2 ève vègeztem . A vèlemènyem a gimiről h az àllami sulik közt az egyik legjobb , a tanárok követelni jobban szeretnek mint tanítani .....

Az a módszer h többet kèrnek mint ami az óràn elhangzik , azt tanuld meg hozzá otthon pluszba magadtól mert kèrdezni fogja a dogàban tz-ben . De ezt el is mondja h pl Vettünk óràn 5verset egy költőtől de a tz-ben már bennelessz 10 amiből vàlasztani fog hogy melyiket kell leìrni . Főleg igaz ez a nyelvre , sokat fogsz szenvedni a lövi napra megtanulandó 100-150 szóval amiból termèszetesen doga ès 20ból 15mèg karó !

Felsőbb èveskènt kellett nekem angol meg matek tanár is pluszba heti egyszer mert magamtól csak 3-as voltam , az meg itt kicsit kinèznek ( bevagy rakva a buta kategóràba simàn 2db 3-as doga utàn )

Az osztályom nagyon jó volt meg segítő , de amàsik televolt ilyen pènzes arcokkal akik aztàn adtàk a bekèpzeltsèget pl a volt alpolgármester fia !

Most mèg nemfog zavarnk h nincs ki-be járkàlás napközben de már 12.-ben igen !DDD

Szerintem az èn baràtaimból kiindulva aki idejárt hamarabb felnő mint aki pl egy egyhàzi gimibe , ott tovàbb marad meg az ember vidàm , kevèsbè gondterhelt mint itt ... Te döntsd el h kell-e az a 2-3pl plussz gyerekkor vagy sem , mert itt már egyből úgy fognak veled bánni mint egy felnőttel !

2017. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az előző hozzászólóval teljesen ellentétesen azt mondom, hogy nem nehéz a Herman egyáltalán! Én 4-es tanuló voltam általánosban, úgy vettek fel, hogy kiesett pár ember előttem, német tagozaton voltam. Az, hogy mennyit és hogy kérnek számon, az tanárfüggő. A verselemzéseknél pedig, amit az előző írt nem azt kell nézni, hogy több műből kérdeznek, mert nem a verset kérdezik ki, hanem mondjuk a motívumait, meg elemezni kell, annak az alapjait és módszerét meg tanítják. Számomra a fakultációk voltak kihívások, de azt te majd eldöntöd, hogy mi érdekel, meg hogy megéri-e felvenni bármit is. Nyelveknél a 150 szóót nem nehéz megtanulni, ha folyamatosan készülsz és nem egy hétvégére hagyod az egészet. Hidd el, én is megszenvedtem régen, mert lusta dög voltam. Bizony, lusta voltam , mint a fene, de jegyzeteltem és figyeltem órákon így végül érettségin még dicséretet is kaptam, pedig gimiben is 4-es tanuló voltam.

Az iskolai közösségről annyit mondhatok, hogy ki kell fogni a jó osztályt és neked is aktívnak kell lenned. Mivel a legtöbb osztály két tagozatból áll, ezért gyakori a klikkesedés, sokan egy suliból jönnek, és sajna van pár elkényeztetett gazdagszülős is, de ilyenekkel nem kell foglalkozni. A gimis rendezvények nagyon jók szoktak lenni!

2017. máj. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket!:) Ha lenne még bármi kérdésem írhatok privát üzit?:)
2017. máj. 30. 15:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan.
2017. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igaz van 1-2 tanar aki tényleg nem a legjobb, de ez csak néhány kivétel, a közösség nagyon jo az iskolaban, en 9.es vagyok es a sportnak koszonhetoen nagyln joban vagyon akar a 12.esekkel is, akik nagyon jo fejek. A kovetelmeny persze nem olyan mint mas sima gimikbe de abszolut birhato
2018. febr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!