Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános orvosiról szeretnék...

Általános orvosiról szeretnék átjelentkezni szülésznői képzésre. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Három éve járok az ÁOK-ra, de rájöttem, hogy nem az én világom, nem érdekelnek az ilyen tudományos kutatások meg a naphosszat könyvtárban magolás, viszont időközben rájöttem, hogy imádok az egészségügyben dolgozni. Levelező szülésznőire szeretnék átjelentkezni és mellette munkát vállalni.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, akár átjelentkezés, akár a levelező szülésznő szakról?

Hálásan fogadnék minden hozzászólást!



2017. máj. 27. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Háát, nem hiszem, hogy sokan jártak volna már előtted ezen az úton. :D Figyelj, szerintem csináld, ami boldoggá tesz, semmi értelme valamit erőltetni, amit nem is szeretnél, de ha valamennyire mégis tudnád erőltetni azt az orvosit, lehet, hogy jobban járnál (és ugyanúgy foglalkozhatsz szülészettel). Ha teljesen végleges a döntésed, szerintem pár tárgyat biztosan elfogadtathatsz.
2017. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha 3 évet lehúztál már, bűn lenne ott hagyni..
2017. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Csak abba is gondolj majd bele, hogy mikor munkábaállsz, ha az orvosin szakosodtál volna szülész-nőgyógyászatra mondjuk akkor tényleg igazán részt vehetnél a szülési dolgokban, míg szülésznőként az esetek többségében csak azt csinálod mint bármelyik másik ápoló. Éhbérért, ágytálakat takarítani, hagyni, hogy az orvosok dirigáljanak (pedig te is az orvosok közt lehetnél).
2017. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Illetve én úgy tudom, hogy akkor szépen vissza kell fizetni az eddigi féléveket az orvosin ( 6*1,5 millió)
2017. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell visszafizetnie semmit csak azért mert szakot vált.
2017. máj. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
ha két félévnél többet végez el és otthagyja, akkor tényleg vissza kell fizetni az eddigi féléveket
2017. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ez a 3 év persze csak számszerűleg ennyi, valójában egy 4. szemeszteres tárgyat nem teljesítettem, így eleve csak 5 félévet használtam el a passziváltatás miatt. Most második felvételre sem sikerült ez a tárgy, így valami alternatíva után kell nézzek, mielőtt megszűnne a jogviszonyom a túl sok javítóvizsga miatt.. Úgy tudom, hogy ha szakot váltok akkor ez az állam által finanszírozott 12 félévből kerül "levonásra".

Igazából kezdem úgy érezni, hogy nem tudtam mire vállalkozok ezzel az egyetemmel. Sokkal gyakorlat-központúbbnak képzeltem el, beteget nem is látunk, túl sok a magoltatás, nincs időm mellette semmire és mindezt azért, hogy utána 4-5 évig papírmunkázzak rezidensképzés álnév alatt. :D

Gimi utolsó két évében végig dolgoztam, azt hittem egyetem mellett is fog menni, de erre is rájöttem, hogy itt nem így megy.

2017. máj. 27. 17:07
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen otthagyná a felsőoktatást akkor kéne visszafizetnie, de ha csak szakot vált nem kell fizetni. Annyi hogy így akkor 7 államilag támogatott szemeszter marad már csak a szülésznői szakra. Ha tényleg úgy érzed, hogy nem való neked az orvosi inkább válts. Nincs értelme évekig szenvedned még vele, ha nem érdekel és nem szereted. Más lenne ha 1-2 szemesztered lenne hátra, de így legjobb esetben is még 3,5 év lenne mire végzel. Aztán hiába végzel ha utána rezidens se nagyon akarsz lenni. Ha nincs meg az elhivatottságod felesleges erőltetni az orvosit.

Valamennyi kreditet biztos elfogadnak, tantervbe meg tudod nézni milyen tárgyakat számítanak be. Így kicsit kevesebb tárgyad lesz, jobban lesz időd dolgozni is mellette. Valószínű, hogy könnyebbnek is fog tűnni az orvosi után.

2017. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De nem kell újra felvételizni?
2017. máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éve én is a te cipődben jártam. Azzal a különbséggel, hogy nekem végleg elegem lett az egészből és nem ilyen irányban képzeltem el a jövőmet, úgyhogy elmenetem dolgozni és újrafelvételiztem egy bsc-re, és most vagyok az első év végén, a három és félből. Nekem volt egy félév kihagyásom és frissen érettségizettekkel kellett homályos emlékképekből tanulnom, de azért meg volt az az előnyöm, hogy tudtam, hogy hogyan kell az egyetemen tanulni, meg úgy az egész nem volt új. Most szeretem amit csinálok és jól érzem magam, bár még nagyon az elején vagyok. Mindig ott van bennem az, hogy nincs lehetőségem rontani, mindent megpróbálok a lehető legjobban megcsinálni. Egy kicsit sajnálom, hogy elveszítettem a támogatott féléveimet és zavar, hogy az ÁOK-os éveimben szerezett tudásról nincs papírom, ezért gondolkodtam egy egészségügyi mérnöki mesteren, mert ott el tudnám fogadtatni az ÁOK-os tárgyaimat és oda lehet menni arról az alapszakról, amit most végzek. A mesterképzéssel az a baj, hogy azt már zsebből kéne fizetnem, ezért dolgozom, hogy ki tudjam majd fizetni a tandíjam diákhitel nélkül. Én semmiképpen nem mentem volna ápolónak, szülésznőnek, mentőtisztnek, mert az esetek többségében egy orvos lett volna a felettesem és nem akartam egy állandó emlékeztetőt arról, hogy én is lehetnék a helyében, meg nagyon vágytam a tiszta lapra. Pszichológián gondolkodtam még, mint segítőszakmán, a mostani alapszakom helyett, de utána néztem és kiderült, hogy pszichológia alapképzéssel nagyon nehéz elhelyezkedni, ezért inkább mást választottam. Bennem volt egy rossz érzés az egész orvosival kapcsolatban, azután, hogy otthagytam. A család teljesen ki volt borulva, szégyellték, hogy nem fejeztem be,hogy nehézségeim adódtak, mert mit fognak mondani mások. Mindenki azt akarta, hogy orvos legyek, benne volt a fejekben, hogy az milyen jó élet és ezek után mi lesz velem, csak egy b kategóriás életet fogok élni. Szóval nem volt elég nekem az egyetem, még mellett, mindenki ki élte rajtam a csalódottságát, hogy nem tudtam azt megvalósítani, amit ők akartak nekem. Volt egy jó nagy adag bűntudatom is, mert nem túl olcsó a képzés még államin sem, arról ne is beszéljünk, hogy a hallgatói szerződés szerinti visszafizetési kötelezettség is ott lebegett a fejem felett. Amivel kapcsolatban az a szabály él, hogy egy éved van jogviszony nélkül, amikor még nem kell fizetned és addig elkezdhetsz egy másik képzést, amit ha befejezel, akkor a 20 éves szabály lép érvénybe vagy a Magyarországon ledolgozod a tanulmányi idődet opció. Szóval ez az egész nem túl kellemes, lelkileg megterhelő, a bizonytalanság érzése is el tud fogni. Szóval azért írtam le a történetemet, hogy tudd, hogy ne vagy egyedül sajnos konkrétan a szülésznő szakról nem tudok mit írni, de ha bármi van akkor nyugodtan írhatsz.
2017. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!