Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatási pontszámításban...

Felsőoktatási pontszámításban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Két év múlva érettségizem, de a két utolsó év jegyei ugyebár fontosak, ezért már most szeretnék érdeklődni.

Corvinus GTK Turizmus-vendéglátás szakra szeretnék majd jelentkezni, ahová tavaly 437 pont kellett a bejutáshoz.

A felvi.hu pontszámítója szerint ehhez a ponthoz a két utolsó évben kitűnőnek kell lennem, plusz két tárgyból 100%-os érettségit kéne tennem, és ezen felül még 37 plusz pontot kellene szerezni. Ez most így reális, vagy én számoltam el?

Tudnátok segíteni, hogy mit is számolnak és hogyan? Mert én már nem nagyon értem. Aki végigcsinálta a procedúrát, kérem segítsen :)


Köszi előre!!


2017. máj. 27. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legyen mondjuk 440 pont amit el kell érned:

1. 2db 100%os középszintű érettségi + 2 nyelvvizsga/ 1 felsőfok = 440 pont. Ez a lehetőség nem valószínű, hogy megvalósítható.

Független az év végi jegyeidtől.

2. 1db 90%os közép + 1db 85%os emelt, 2db nyelvvizsga/1 felsőfok = 440 pont, szintén nem számítanak az jegyeid.

3. 2db 85%os emelt, 440 pont, nyelvvizsga nem kell és a jegyeid se számítanak.

4. Ha mondjuk 11ben a jegyeid: 4-5-5-5-5, 12ben 4-5-5-5-5, akkor a jegyekre 96 pontot kapsz, legyen mondjuk egy 90%os közeped, 80%os emelted és 85%os érettségi átlagod és 2 nyelvvizsgád: 441 pont.

2017. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ez is egy opció amit írsz, de ettől reálisabb, ha a megszerezhető 100 pluszpontból próbálsz meg minél többet összegyűjteni, így nem kell feltétlen 100%-os érettségire hajtani(ami azért necces, mivel akármennyire tudod az anyagot, általában 1-2 pont legalább elmehet vagy figyelmetlenségből, vagy pont van valami kevésbé egyértelmű kérdés

én inkább azt tanácsolom, hogy írd meg a a két felvételi tárgyadból az emeltet így kapsz 2*50, azaz a maximális számú 100 pluszpontot, ha a két felvételi tárgyad mondjuk 85%osra írod legalább, akkor duplázással meglehet 85*2*2+100=440 pont is simán, úgy hogy nem szakadsz bele az érettségibe,

de ez inkább azoknak ajánlott, akik a két felvételitárgyukból vagy nagyon jók és biztos jobb lesz ez mint a nem duplázás vagy nagyon rosszak a jegyeid és/vagy a többi érettségid

a biztonságosabb módszer az, hogy írsz két emeltet, amiért kapsz 100 pluszpontot, és megpróbálsz abból az 5-tárgyból 11 év végén és 12. év végén 5-ös lenni,

a közepekből viszonylag könnyű 90%-ot írni átlagban, így ha az érettségi átlagod 90% és a jegyeidből is maximális pontszámot viszel(100 pont), akkor 90+100+2x+100=437, x=73,5, tehát elég két 74% os emelt is a bekerüléshez(persze jobb magasra tenni a mércét, ne centizd ki, hiszen emelkedhet is a ponthatár)

remélem tudtam segíteni

2017. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia! Én is csak tizedikes vagyok még, de talán tudok segíteni :)

Úgy van ez az egész pontszámítás dolog, hogy 200 pontot kapsz a tanulmányokból. Ebbe beletartoznak a négy kötelező+ egy természettudományi tantárgy utolsó két évében az év végi jegyek, illetve az összes érettségi átlaga.

200 pont jár a két legjobb érettségiden százalékért, mondjuk 91+93=184, és ennyi a kétszázból. Ha emelt érettségit teszel, azt veszik figyelembe (ha két emeltet, azt a kettőt).

100 pont jön a többletpontokból. Ez lehet emelt érettségi (50), nyelvvizsga (közép:28, felső:40, a max is negyven), sport- és tanulmányi verseny, és még egy pár dolog, de ezt megtalálod az interneten ha rákeresel, én sem tudok mindent fejből :)

Tehát igen, valójában úgy van, ahogy írtad, de a Corvinuson biztos kérnek legalább egy emelt érettségit, ami alapból +50 pont. Nem kevés a 437 pont, de ha elhivatott vagy, szerintem megcsinálható :)

2017. máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszotokat, segítségeteket. Most már értem, hogy hogyan tevődik össze. Mentek a zöld kezek ;)
2017. máj. 27. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!