Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi vizsgák, hogy is van ez?

Egyetemi vizsgák, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Úgy tudom meg van szabva, hogy a tanároknak hány helyet kell biztosítani a 3 vizsgalehetőség alkalmával összesen, "diákok száma * 1,5", vagy valami ilyesmi. Ennek hol lehet utána nézni, vagy tudja valaki konkrétan?


Valamint van a 3 vizsgalehetőség. Ha kihasználom mindhármat, és még akkor sem sikerül megcsinálni, akkor van még egy UV lehetőség augusztus végén. Ez másik tárgyfelvételnek számít? Valamint egyáltalán mehetek rá akkor is, ha 3 lehetőséget elhasználtam már, vagy ez az augusztusi számít a harmadik lehetőségnek? Ezek egységesek vagy egyetemenként változnak?


2017. máj. 31. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyetemnek van egy vizsgaszabalyzata, ha beutod a gooogle-be ki kell adnia. A vizsgakehetoseg nálunk így van, hogy mondjuk a teljes létszám 1,5X-set kell biztosítani, és minden hétre kell 1 vizsgát hirdeti minimum.


Az augusztusi vizsgarol én meg csak olyanról hallottam, aki dekanit kert és egyéni vizsgát kért, vagy a tanszékvezető tanár hirdetett egyet pluszba utolsó lehetőség gyanánt. Szerintem ezt mindenképp kérdezd meg a tanárt, mert nem valószínű h a 3. vizsga után csak úgy engednenek megegyezik, kivéve ha Szte-s vagy, mert akkor ha egy félévben sikerül minden targyad kivéve egyet, akkor abból 4x is mehetsz (ezt már többször is kijátszottam, általávan a tanárok sem tudnak erről a szabalyrol, csak a TO-sok)

2017. máj. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem-tanulmányi szabályzat. Mindenhol más.
2017. máj. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemenként változik, de a 3 lehetőség az a max. Augusztusban csak kivételes esetben lehet UV-t tenni.

Eleve ha egy tárgyból hat sikertelen vizsgád van, akkor elküldenek az egész szakról.

2017. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az adott tárgy oktatója (tárgyfelelőse) határozza meg az aláírás és jegyszerzés feltételeit és azt év elején ismerteti, valamint általában megtalálható az elektronikus rendszerben (Neptun, ETN, ETR vagy amit használ az intézményed).


A tanulmányi és vizsgaszabályzat csak általános kereteket ír elő, az akkreditált tantárgyi adatlap azt specifikálhatja.

2017. jún. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.:) elfelejtettem irni, hogy szerencsére tárgytalan s kérdés, sikerült elsöre.
2017. jún. 24. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!