Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a jövőben a politikai...

Ha a jövőben a politikai pályát célzom meg, akkor az Eötvös József gimnáziumban a humán szak megfelelő?

Figyelt kérdés
Szeptemberben fogom kezdeni a gimnáziumot az Eötvösben, de a természettudományi szakon. Igazából nem tudom, hogy miért arra a szakra mentem (mindig is érdekelt a politika). De szerintem szakot fogok váltani. Vagy maradjak a természettudományi szakon? Onnan is el tudom érni a politikai pályát?

2017. máj. 31. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy politológus vagy politikus akarsz lenni.

Politikus akár 8 általánossal is lehetsz. Nem egy politikus volt/van, akinek még érettségije sincs.

2017. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És váltsak szakot vagy sem?
2017. máj. 31. 16:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Ember, nyolcadikos vagy.

1. A céljaid még ezerféleképpem megváltozhatnak.

2. A gimis tagozat még csak az egyetemre se predesztinál, nemhogy egy olyan pályára, amihez semmilyen végzettség sem kell.

2017. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor maradjak ezen a szakon?
2017. máj. 31. 17:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt csinálsz amit akarsz, egyik választás sem fogja befolyásolni a politikussá válási esélyeidet.

Ha egyébként szereted a természettudományokat, és jó vagy bennük, akkor maradj.

Ha inkább humán beállítottságú vagy, akkor válts.

De ne a politikusi szakmai cél legyen a döntés alapja, mert ahhoz egyrészt mindegy, másrészt pici az esély hogy összejöjjön, és valamiből akkor is élni kell.

2017. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!