Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi szóbelin hogy lehet...

Érettségi szóbelin hogy lehet megszerezni a minimum pontot?

Figyelt kérdés
Gazdaságból is kötelező volt érettségiznünk idén és szörnyen rossz vagyok belőle. Az írásbelim kb. 36 pontos lett. 5-6 oldalas minden egyes tétel belőle. Ezt képtelen leszek megtanulni. Ha nem tudok az adott tételről sokmindent csak mondjuk pár mondatot akkor utána kérdezgetni fognak? Ha kérdésekkel még tudok pár helyes dolgot összeszedni akkor meglehet a minimum pont amivel átengednek? Valaki volt már így, hogy ki kellett húzni belőle a minimumot?
2017. jún. 1. 02:04
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Tanulj rá és meglesz. Az összefüggéseket értsd és utána már a tanár kihúzza belőled. Egyébként 5-6 tétel semmi, úgyhogy simán meglehet tanulni 1 hét alatt.
2017. jún. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
nem 5-6 tétel, hanem 5-6 oldalas EGY DARAB tétel. egyébként nálunk is ez van gépészetből, épphogy a minimumot elérte a legtöbb diák írásbelin, így szóbelin 25% kéne, azaz 13 pont. nálunk is nagyon hosszúak a tételek és annyi van belőle, mint a többi tárgyból ÖSSZESEN. aki ezt kitalálta megnyomorodhatna, mert egy gerinctelen féreg.
2017. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
De az akkor se hosszú. Felsőoktatásban egy átlag tétel annyi, sőt, most készülök záróvizsgára és van amelyik 14 oldalas. Nem értem, néhány diák mit vár. Ha karsz valamit, akkor tanulni kell, ilyen egyszerű. Ha meg egyszer elmész egy orvosi vagy jogi egyetemre akkor megtudod, mi az, hogy sok tétel. Az érettségi, az csak bemelegítés.
2017. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Csakhogy én gyűlölöm ezt, amit tanulnom kell, mert 14 évesen hoztam egy rossz döntést és most ennek a levét iszom, de érettségiztem egyébként 6.tárgyból infobol is, mert olyan egyetemre akarok menni ahová az kell. Én nekem tehát felesleges lenne ez a szakmai hányinger, de meg kell csinálnom. Ennek tükrében az 5-6 oldal ki*szott sok.
2017. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyetemen se mindig abból fogsz vizsgázni a félévek végén, amit szeretsz. Mégis 10-15 oldalas tételek lesznek. Nekem is volt olyan, amit ki nem állhattam és hatalmas b*romságnak gondoltam, mégis ki kellett köhögni egy normális jegyet, hogy kijárjam és legyen ösztöndíjam. Az élet nagy része arról fog szólni, hogy utálatos dolgokat kell csinálnod és abból is sokat ahhoz, hogy előrejuss. Jobb, ha már most hozzászoktok.
2017. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak, hogy ez nem egyetem, ez egy kib*szott középiskola. És az, hogy kell olyant tanulni egyetemen az teljesen más, mint az, hogy egy olyan szakra megyek, amit utálok és a kettőnek semmi köze egymáshoz. Ráadásul ha csinálok másik érettségit azzal miért ne válthatnám ki? Ez is arról szól, hogy kevesebben jussanak be felsőoktatásba.
2017. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem más. Ugyanúgy fogsz utálatos órákra menni, amiket nem fogsz tudni kiváltani, hiába utálod. Pont ezért nem lehet ezeket a szakgimis dolgokat sem kiváltani. Ha egyszer azt választottad, akkor végig kell vinni. És hidd el, az egyetemen is rengeteg olyat fogsz tanulni, főleg infon, énis azt tanulok, hogy utálni fogod. Nagy csalódás lesz szerintem számodra, mert azt gondolod, ott jobb ah elyzet, de nem. Már rég visszasírom az érettségit, mert az egyetem sokkal inkább van kiherélve manapság a millió elmélettel és zéró gyakorlattal. Egy adott szaknak a 600 fajta történeti órája és a már totál nem releváns dolgok tanulása, teljesen elkeserítő. Hidd el, ott is rossz lesz.


Az meg tény, hogy részben arra is megy, de még mindig jobban jártok, hogy így és nem úgy, hogy erősebb érettségit adnak magasabb ponthatárokkal.

2017. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a szóbeli tételek nagy része meg sincs nekünk, a tanárok nem segítettek, le se szarta némelyik, valamelyik meg nem tudta mit adjon le. Rengeteg tételhez a neten sem találni semmit..
2017. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

"Az élet nagy része arról fog szólni, hogy utálatos dolgokat kell csinálnod és abból is sokat ahhoz, hogy előrejuss. Jobb, ha már most hozzászoktok."


Ezzel nem értek egyet, ez a te döntésed, nem muszáj olyan dolgokat megcsinálni amit nem akarsz. Nem csak alkalmazottként lehet a jövőt elképzelni és az érettségit sem kell 5-ösre letenni olyan tárgyakból ami nem számít a továbbtanuláshoz, a 2-eshez meg nem túl sokat kell tanulni...


A kérdésre válaszolva: Ha a minimum ponthatár a cél, akkor olvasd át a tételt 1-szer, 2-szer, majd tanuld be az alapfogalmakat és menni fog.

Én is gazdaságból érettségizem, elvileg eduline-on lesznek fent tételek később, de nekem is van pár (gazdasági ismeretekből érettségizel?).

2017. jún. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!