Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak nekem van ez a véleményem...

Csak nekem van ez a véleményem az egyetemről? Én járok rossz helyre, vagy a szakok többségénél ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Gazdasági szakra járok, Győrben. A tanárokkal semmi bajom, mert nagyon rendesek, jó fejek, nagyon segítő készek, tényleg nem lehet rájuk panaszom. Viszont az oktatástól annál inkább. Szeptemberben sokként ért az a "megvilágosodás", hogy itt az egyetemen az a lényeg, hogy a fél év alatt a hülye vizsgára felkészítsenek, és ennyi egy tárgy. Az, hogy a mélységeibe, szépségeibe, összefüggésekbe mélyen bele menjünk az senkit nem érdekel. Eleve tök felesleges bejárni előadásokra, mert ott a tanár azt mondja el ami a könyvbe le van írva, meg úgy is felrakják a netre. Most akkor ennek az oktatásnak mi a tököm az értelme??? SEMMI!! A makró tárgyam is úgy nézett ki, hogy volt az előadás, amin kb el lehetett aludni olyan unalmas volt (nem is jártam aztán be rá), és volt a gyakorlat, aminek a fele el maradt a kedves tanár miatt, és vettünk a fél év alatt 3 oldal elméletet, meg 8 számolós feladatot, mert hogy ezek kellenek a vizsgára. Semmi magyarázat, összefüggés, akármi, az ég világon semmi. Ez kell a vizsgára és ennyi.


Más, esetleg pesti """"elit"""" egyetemeken is így zajlik az oktatás? Mi a tököm értelme van ennek így? Úgy érzem, hogy saját magamtól ezerszer többre is képes vagyok, amit az egyetemen oktatnak az egy nagy nulla, ahhoz képest amit tudnunk kéne. Szinte senki nem látja át a gazdasági folyamatokat, a diákok is csak annyit tudnak elmagyarázni, ami a vizsgára kellett, és nem többet.



2017. jún. 5. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem pesti "elit" egyetemen tanulok, de nalunk is hasonlóan kezdték az alapozó tárgyaknál. Viszont utána a szakhoz kapcsolodó tárgyakat már normálisan oktatták, folyton ment melyik anyag melyik tárgy melyik része miatt fontos, mi mivel függ össze, mi miért kell, mi az ami csak érdekesseg meg jó ha tudod, de nem feltétlen szükséges a való életbe és mi az ami viszont mindenképp tudni kell.


Inkább csak annyi hogy az első éves tárgyak közt vannak olyanok, amik nagyon alap dolgokról szólnak (pl mi az a GDP), de ezeket nem kell túl részletesen tudni. Talan alkalmazott közgáz szakosoknak kell államvizsgán meg utána a való eletben is, viszont a többi szakon ez a vizsga után nem fontos már részletekbe menően ismerni (kiveve persze a ráépüléseket). A fogalmakat csak ismerni kell, eléggé érthetőek, szóval én se jártam be előadásra. Fel volt töltve a diasor, elolvastam minden érthető volt. Előadáson a tanár is felolvasta csak vagy szinte nem kapcsolodó infókat magyarázott (pl a fizikában miben más egy adott dolog - lehet valakinek érdekes, de semmi köze nincs az anyaghoz). A gyakorlatnál meg a számítasok olyanok hogy jó eséllyel tényleg nem kell a vizsga utan tudnod. Más ha utána phd-ra mész ott nagyon kellenek már viszont ott rendesen el is magyarázzák már, de mesteren is kicsit többet tanítanak már róla, több összefüggést. Az első ev amúgy is tele van felesleges dolgokkal (pszichológia, szociológia, nemtudom mi volt a neve de kb csak a wordot meg az excelt tanultuk meg amit egy sima gimis is gond nélkül használ szinten).


Viszont a második évtől már inkább a szakhoz kapcsolódó tárgyak voltak, jobban összefügtek már a különböző órák anyaga, sok-sok számolós anyagot vettünk meg az elmelet se abból állt már hogy a tanár felolvassa, mert az már kevésbé volt érthető magyarázat nélkül.


Szóval nem biztos hogy az egyetemeddel can a baj, mert az elején én is hasonlót tapasztaltam, de a második évtől má jobb volt a helyzet.

2017. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én jártam Győrbe, illetve Sopronba is... egyiken se másabb, viszont most a második diplomámon dolgozok Egerben, itt szerintem sokkal másabban állnak a dolgokhoz. Persze lehet csak nekem érthetőbb így az anyag, mint töményen, logikátlanul felépítve. Mások vagyunk, van olyan akinek elég az amit a győri, van akinek az elég amit itt nyújtanak, szerintem nagyon egyénfüggő is..

Hajrá hajrá hajrá!!

2017. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pesti "elit" egyetemre járok. Sok tárgyból még (használható) könyvünk sincs:S Szóval "örülj"!

A tárgyak fele olyan, amire egy-két nap tanulással is lehet 5-öst kapni, a másik fele meg olyan, hogy akármennyit tanulsz, mindig úgy érzed, hogy nem tudsz semmit:S

Az órarendet nem te állítod össze. Vagy túl sok a gyakorlat és csak megy az idő, vagy túl kevés.


Mindegy (persze, nem az), abból kell kihozni a legtöbbet, ami van.

2017. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is "elit kutatóegyetemre" járok. Debreceni Egyetem általános orvos szak.


Eleinte hihetetlenül lelkesedtem az orvostudományért, még gimiben. Direkt olyan orvosi könyveket olvastam, amik érdekeltek, utánanéztem minden betegségnek, amit hallottam a Doktor House-ban meg a Grace Klinikában, szóval szenvedélyesen szerettem. Az emelt kémia és biosz érettségim is 88%-osra sikerültek.


Ám az egyetem egy nagy csalódás volt. Ok, aláírom, van olyan dolog, ami érdekes volt, főleg valódi emberi testet látni és minden részét kiboncolni, rengeteg tudás volt, érdekes. Mégis a tanagyag 90%-a full unalmas, tömény, érthetetlen, magolnivaló. Ha be is jársz előadásra, amit leadnak, az a 10%-a annak, amit számon kérnek vizsgán. A többivel magadra vagy utalva, tanuld meg egyedül a könyvből. És ez orvos élettanból pl. előadásonként 50 oldalnyi tananyagnak felel meg, hetente 3 előadás...és ez csak egy tantárgy. Hát még a biokémia!!! Az pedig még töményebb! Ott tényleg elmondanak mindent előadáson, viszont nem adják ki, használható könyv meg nincs hozzá. Ha felveszed az előadást és rajtakapnak, akkor meg kirúgnak az egyetemről XD Hajrá! Anatómia detto. De ott a gyakorlatokon is ne mindegy, kihez jársz (persze ezt se te döntöd el). Van, aki nagyon jól tanít, ha azt visszamondod, ötöst kapsz. És van olyan, aki a könyvből mutogat, mert még ő se tudja...vagy csak boncolni tud, hiszen ,,mi azért vagyunk gyakorlaton, hogy lássuk, majd otthon megtanuljuk" OK.


A lényeg, hogy mi sem az érdekes dolgokról tanulunk, se nem az orvostudomány újdonságairól, jövőjéről, még csak nem is a gyógyításról. Csak leadják az anyagot, mert le kell. Mert ők kutatók, professzorok, Phd-ra készülők, és elő van írva, hogy muszáj előadást tartani. Mi nem érdeklünk senkit, a tananyag sem. Hiszen 50 éve is ugyanezt tanították anatómiából, élettanból és biokémiából is, mint most. És jövőre is ugyanezt fogják. Annyira sablon az egész és annyira nem törődnek velünk, hogy az már fáj és csak elveszi az ember kedvét az egésztől. Mi csak eszközök vagyunk, akik után jár a fejpénz az egyetemnek, persze az elsősök harmadát és a másodévesek felét megbuktatják, lehet másodjára is, hogy fizetősre kerüljünk, ők pedig kapják a pénzt. De a professzor gyereke nem bukik meg, mert "de gáz lenne", még akkor sem, ha fordítva rakja bele a szívet a hullába XD Ja meg támogatni is lehet az anatómia intézetet, és akkor megcsillagozzák a neved, így akkor is átmész, ha nem tudod. Ez a legkiábrándítóbb az egészben. Az évfolyamom felében nem bíznék meg orvosként. És ilyenekből lesznek az orvosok. Ilyenekből is...

2017. jún. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Corvinusra járok, nálunk pl a makro szerintem egész jó volt. A matek tanárunk viszont... még szerencse, hogy léteznek felkészítők
2017. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnöknek tanulok. Nálunk nincs olyan, hogy nem mész be előadásra, mert te jársz sz*rul, ha nem mész be. Sok a zh és a demo, alig van könyvünk, csak ajánlott/kötelező irodalom, tárgyanként átlagosan 10. Na már most nyilván senki sem fog ezeknek nekiülni. A diasorok sz*rt sem érnek, alig van rajtuk tananyag, nem lehet belőlük se zh-ra, se vizsgára felkészülni, órán bent kell ülni és jegyzetelni. Gyakorlatokon kötelező bent lenni, de ha nem vagy egy nagyon nagy matekzseni, akkor tényleg nem fogod ellógni.


A tanárok segítőkészek, jófejek, de nálunk nagyon tanulni kell, és azért elég szép tananyagot kapunk a fejünkre, és nem az van, hogy a vizsgára készüljünk fel és kész.

2017. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 DE-vegyészmérnökin is ugyanez a helyzet. Bár kiadják az előadást, mégis ha érteni is akarod, muszáj vagy bejárni. Nincsen megfelelő magyar nyelvű szakirodalma ennek a szaknak sem, inkább csak angol. Persze rengeteg az ajánlott irodalom, ha amúgy valakit nagyon érdekelne egy-egy téma, de nem ebből kérdeznek; am meg senkinek se ideje se energiája nincs rá h csak úgy könyveket olvasson szabadidejében, amikor tanulni kell. De még ez a jobbik eset. A szomorú az, amikor pl. orvosin elég ha bemagolsz 100 előző évi kérdést, ami nyilván ismétlődik, és voálá 80-90%-okkal kiváltasz egy tárgyat. Előadás, könyv? "Strébereknek" vagy kis naivoknak...És tényleg. Persze a szigorlaton kiderül a a valódi tudás.
2017. jún. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%

Az ELTE TTK biológus szakára jártam (BSc és MSc), majd a SZIE MKK-n ökotoxikológus MSc-t csináltam, majd PhD-n folytattam.


Én érdekesnek találtam az órákat, mindig a biológia, ökológia érdekelt. A tárgyak többségéhez sokkal többet kellett tanulni mint amennyit az órán leadtak, de az órák megadták a tárgy gerincét, amire rá lehetett építeni a többi olvasott ismeretet. Hát volt egy-két rossz tanárunk is és persze volt egy-két felesleges tárgy is ami nem igazán kapcsolódott semmihez, de zömmel elégedett voltam.


Az órák többsége hasznos volt, segítette az anyagban való elmélyedést, de nyilván az önálló tanulást nem helyettesítheti.

2017. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!