Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb: ELTE-BTK, vagy...

Melyik a jobb: ELTE-BTK, vagy SZTE-BTK? (anglisztika)

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 12:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%

BTk sehol se jó.

Menj gépésznek vagy informatikusnak, azzal nem leszel munkanélküli

2010. máj. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
17%
Az SZTE orvosi kara jó csak, de az tényleg nagyon jó, Közép-Kelet-Európa legjobbja. A BTK inkább az ELTÉn jobb.
2010. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
A BTK az Eltén a legjobb.
2010. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És ha Szegeden szerzek diplomát, azzal kevesebbet érek-e a munkaerőpiacon?
2010. máj. 18. 14:35
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
BTK-val az eltén végzett diploma ér a legtöbbet, de így sem tuti, hogy fogsz vele munkát találni. plusz mestert is kell végezned, egy alapszakkal semmire sem mész. ezzel meg csak tolmács lehetsz, amiből már rengeteg van.
2010. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%

"És ha Szegeden szerzek diplomát, azzal kevesebbet érek-e a munkaerőpiacon?

"


Ha bölcsészként szerzel diplomát, már kevesebbet érsz.

Nézd meg az álláshirdetéseket, mekkora az aránya az olyan munkáknak ahol bölcsész végzettséget keresnek.


Ha mindenképpen tolmácsnak akarsz menni, válassz olyat amiből kevés van pl kínai japán, angolból már nagyon sok van

2010. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem ér kevesebbet a szegedi diploma, de tény, hogy a bölcsészekkel Dunát lehet rekeszteni.. Ahogy a némettel is..

Válassz inkább piacképesebb szakot, mert tanárokból és tolmácsokból tényleg sok van. Önmagában nem ér semmit külföldön az angol szak, de ha csinálsz mellé valami jó OKJ-t (fodrász, szakács, fogtechnikus, varrónő, gyógypedagógus... ami tetszik) máris kamatozik az angol tudásod, és nem mellékesen a szakmunkások jól keresnek kint

2010. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%

Figyelj, amit most írok azt a legnagyobb őszinteséggel és jószándékkal írom!


SOHA NE MENJ BTK-RA, csak ha nagyon azt akarod és nagyon elkötelezett vagy, de talán még akkor se!


Borzasztó egy hely, unalmas, semmi értelme, hülyeségeket tanulsz, hülyét csinálsz magadból.

A követelmény, az órák, a társaság nulla.

Mocsok egy hely!

Nagyon messziről kerüld el!


Sajnos tapasztalatból beszélek! Nem hittem, hogy egy egyetem ennyire szar lehet, ezerszer elátkoztam azt a napot amikor oda jelentkeztem.


Ha megpróbálod, csak egy-két évet elcseszel és utána másba kezdesz.

Ha meg végig csinálod, akkor kapsz egy szó szerint semmit érő diplomát (kivéve talán ha tanár leszel).


Nem leszólni akarlak, csak figyelmeztetni! Fogadd meg amit tanácsolok, nem akarok rosszat!

2010. okt. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

És ha valaki Anglisztikára megy és mellé minorba felveszi az olaszt? Az már jobb elhelyezkedési szempontból nem?

Mert ha simán akarnék olaszra menni ahhoz alapból kellene egy emelt érettségi. az meg nekem nincs és addig nem is lesz már.

2010. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
13%
Csak azt tudom megismételni amit a korábbi válaszomban írtam, ha jót akarsz soha ne menj BTK-ra!
2010. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!