Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek hogy ment eddig az...

Kinek hogy ment eddig az emelt biosz szóbeli?

Figyelt kérdés
Tudtátok? Mit húztatok? Segítőkészek voltak a tanárok? :)

2017. jún. 9. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

8-án voltam és szerencsére jól ment,és jót is húztam.Az 'A' tételem az evolúció bizonyítékai voltak,itt el kellett mondanom a Miller féle kisérletet,a hajtásos növénytörzsek 'újitásait' és az első 'teljesen' szárazföldi élőlény jellemzőiről kellett beszélnem,hogyan alkalmazkodott.A. 'B' tételben pedig a kenyér történetéről volt szöveg és különböző kérdések pl milyen tápanyagok vannak a búzában,alkoholos erjedés kenyer kelesztésekor stb...

3 tanár volt bent,egyszerre mindig csak egy vizsgáztatott,aki engem vizsgáztatott,nagyon rendes volt,nem igazán szólt bele,hagyta,hogy magam vezessem le,amit szeretnék és nekem ez így pont jó volt.De pl a másik vizsgáztató,aki előttem lévő lányt feleltetett,mindenbe belekötött,meg 5 mondattal előtti kérdésekrt kiforgatott/belekérdezett,pedig ügyes volt a lány és nehéz tételt húzott...

Összefoglalóan: nekem most a sok tanulás mellett volt egy kis szerencsém is,de nagyon kellett ez most nekem,mert az írasbelim nagyon gyatrán sikerült(58 pontom lett),remelem most a szóbelivel fel tudtam hozni olyan 70%-ra.

Sok sikert kívánok neked majd a szóbelidhez! :)

2017. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hú, akkor jó, ügyes vagy :D Nekem is pont 58 lett az írásbeli, úgyhogy nem lenne rossz, ha én is valami jót húznék :/

Én hétfőn megyek :)

2017. jún. 10. 10:56
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ugye akik emelten vizsgáztatnak, nem tudják hány pont

lett az írásbeli

2017. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ma voltam szóbelin. :)

A bizottság nagyon rendes volt, hárman voltak. Nem nagyon örültem a tételeimnek, az egyik evolúciós-ökológiás volt (születési ráta, adaptív és nem adaptív evolúció, mindenre példák...). Utálom az evolúciót meg az ökológiát is, sokkal jobban örültem volna valamilyen embertannak, esetleg biokémiának, mondjuk ezzel is megbirkózik. A másik tétel az nem volt rossz, ilyen növényes kísérletek voltak, el kellett mondani a levél felépítését, a szár felépítését, a vízmolekula útját a növényben stb. Az ment már. :)

2017. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak zárójelben jegyezném meg, hogy ha a tanár visszakérdez és "kiforgatja" a válaszokt, akkor azért van, mert a javítókulcs alapján adhat pontokat. Sokszor szó szerint kell mondani a dolgokat, ezért próbál rávezetni a pontot érő válaszra
2017. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na akkor remélem minden válaszolónak azért jól fog sikerülni, attól függetlenül, hogy örült-e a tételnek. Én nagyon félek már, úgy érzem semmit nem tudok :D
2017. jún. 11. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!