Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogyan készültetek fel...

Ti hogyan készültetek fel államvizsgára? Nagyon félek, hogy nem tudom megcsinálni.

Figyelt kérdés

Jövőre fogok államvizsgázni. Nem vagyok már gyerek, felnőtt fejjel kezdtem egyetemen tanulni. Soha nem volt még ennyire összetett vizsgám (4 tárgyból kell tételt húzni + diplomavédés). Iszonyatosan izgulok, hogy hogyan fogom ezt megugrani. Lennének további terveim, nagyon szeretnék még tovább tanulni, de ha már ettől is ennyire félek, hogyan fogom tudni azt megvalósítani? Néha úgy érzem, menni fog, ez is csak egy vizsga, csak több a tétel, máskor meg úgy érzem, hogy ez nekem túl sok.


Hogyan győztétek meg magatokat, honnan merítettetek erőt az államvizsga előtt?



2017. jún. 10. 10:03
 1/2 anonim válasza:
Én tegnap államvizsgáztam, és olyan szinten izgulós, félős vagyok ilyen szituációkban hogy egy értelmes mondatot nem tudok elmondani. De tegnap sikerült a vizsga, a megoldás pedig leszarom tabletta volt ami miatt nem izgultam annyira és ez jótékony hatással volt a szereplésemre.
2017. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én 5 nappal ezelőtt államvizsgáztam. Honnan merítettem erőt? Konkrétan neten olvasgattam államvizsgára készülők kérdéseit és az arra adott válaszokat. Mivel többségében nagyon pozitív dolgokat írtak, így nekem is segített kicsit lenyugodni és nem rettegni a vizsgától. Szerintem kezdd el minél előbb a készülést, de legalábbis a tételek kidolgozását. Nekem az vette el sok időmet, amíg kidolgoztam a tételeket(a tanulásra így csak két hetem maradt), pedig csak a tételek felét kellett kidolgoznom, a többit készen megkaptam. A helyedben már most nyáron elkezdenék tételeket kidolgozni, utána már nagyon jó érzés lesz, hogy ezzel a részével már nem kell foglalkoznod. Bár nekem a védésen kívül csak két tételt kellett húznom, nem pedig 4-et mint neked, én azt mondom, hogy simán megcsinálod, ha már az államvizsgáig eljutsz. Próbálj meg egy tervezetet csinálni, minden napra beosztva h melyik nap hány tételt tanulsz meg, és tényleg kezdd el időben a tanulás részét is. nem tudom mennyire nehéz a szak, de azért 1 hónapot minimum szánj rá ha 4 tételed is van. Nem tudom hova jársz, de nálunk nagyon rendesek, segítőkészek voltak a vizsgáztatók, nem az a céljuk, hogy ne sikerüljön. Menni fog!
2017. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!