Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a PTE-ETK-ra vagy a Debrece...

Ha a PTE-ETK-ra vagy a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karára szeretnék tovább menni, mentőtisztnek, akkor a magyar érettségivel és az angol érettségivel mennyi az esélye körülbelül, hogy bejuthatok valamelyikre is, államilag támogatott szakra?

Figyelt kérdés

Mentőtisztnek szeretnék tanulni, viszont a biológia érettségi sajnos már nem jöhet szóba, az indok az lényegtelen most a kérdés szempontjából. Viszont a középszintű angol és magyar nyelv és irodalom érettségivel ha mindkettő nagyon jól sikerül, akkor van esélyem bejutni valamelyik egyetemre?


Vagy esetleg ha a magyar nyelv és irodalom emelt szinten lenne, akkor esetleg lenne esélyem szerintetek bejutni oda?



2017. jún. 10. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Be lehet, mivel a felvételi követelmények szerint választhatod ezeket a tárgyakat felvételi tárgynak.
2017. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ!
2017. jún. 16. 19:45
 3/4 anonim válasza:
Bejuthatsz, de eddig úgy néz ki évről évre magasabb a ponthatár (338 körül volt idén azt hiszem). Az, hogy ezzel bent maradsz-e az inkább a kérdés. Elengedhetetlennek tartok ide egy eü hátteret(szakközép) esetleg emelt bioszt vagy eü alapismeretek érettségit. Sok szerencsét!
2017. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azoknak szeretnék most írni, akik erre a kérdésre találtak ugyan azzal a helyzettel, mint amiben én voltam: A DE-EK-n tanulok, és igen is teljesíthető az iskola attól, hogy nem volt Eü alapismeretek érettségim, sem pedig biosz/kémia. Szorgalommal meg lehet csinálni, nem olyan nagy a hátrány!
2020. nov. 12. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!