Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzésen is érvényes az...

Mesterképzésen is érvényes az "egy félév ingyenes" szabály ha otthagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem államilag támogatott levelezős mesterképzésre, de úgy néz ki eléggé szétszórják majd az órákat (amit nem is értek) és munka miatt nem biztos meg tudom oldani majd a bejárást. A kérdésem az lenne, hogyha nem tudom megoldani a bejárást és egy félév után ott hagyom az egyetemet, akkor mesterképzésen is ingyen megtehetem ezt, mint alapképzésnél, vagy mesteren ki kell fizetni a félévet?

2017. jún. 11. 00:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted.
2017. jún. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen féléves dolog. Ha abba hagyod a képzést akkor ki kell fizetni asszem a felét, viszont ha kezdesz egy újat 1 éven belül akkor nem kell
2017. jún. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, amiről az előttem író ír 1 évet az félév igen.
2017. jún. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De van féléves dolog. Alap- és mesterképzésen 1 félév, osztatlan képzésen 2 félév az az idő, aminél még nem keletkezik fizetési kötelezettséged. Amiről a 2. válaszoló ír, hogy ha 1 éven belül új szakot kezdesz, akkor mentesülsz, az szintén igaz, ez természetesen akkor igaz, ha több félév után hagyod ott.
2017. jún. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor mindenképpen nekifutok a dolognak és remélem nem kell majd otthagyni. :)
2017. jún. 11. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!