Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli érettségin tantárgyank...

FamiR kérdése:

Szóbeli érettségin tantárgyanként kb mennyit kell beszélni hogy megadják a 2 est? (nem pontra gondolok hanem mennyiségre)

Figyelt kérdés
érettségi,szóbeli
2017. jún. 15. 00:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Késő este írtam a kérdést,és a kulcsszavakat rossz helyre írtam,bocsi.
2017. jún. 15. 00:45
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Középszinten kb. azzal megvan a kettes, hogy bemész, ha nem utál teljes szívéből a tanárod. A tanároknak is ciki, ha buktatni kell, a mi sulinkban egyik évben egy srác semmit nem készült, kihúzta magyarból és töriből a legelső tételt, meg se szólalt (magyarból első tétel mindig Petőfi, akiről azért ilik tudni valamit, ha érdekel a magyar, ha nem; törinél meg az atlaszban meg a tételben kb. minden benne van, ami kell). Töritanár (ő mesélte az esetet), magyartanár, a srác ofője és az elnök is azt mondta, ez egy egyes szóbeli. Jött az igazgatóhelyettes, hogy márpedig itt senki se fog megbukni, adják meg a pontot. 15 percig vitatkoztak, majd az igazgatóhelyettes lezárta a dolgot: "Na, ahogy megbeszéltük: NINCS bukás."

Megadták a kettest. Pedig a srácot tényleg meg AKARTÁK buktatni.


De azért legalább párszor olvasd át a tételeket vagy valami. Hidd el, ha mindenhez van legalább 5 mondatod, figyeltél az órákon és nincs semmilyen fogyatékosságod, akkor nemcsak kettes, hanem akár egy hármas-négyes is lehet az érettségid. Csak az eszedet kell használnod meg a teremben lévő eszközöket (magyarból lehet szöveggyűjteményt és kötetet is használni, kötelezőknél a könyvet - ha nem készülsz semmit, utóbbiakban szinte mindig találhatóak rövid összefoglalások vagy elemzések a versekről/regényről/drámáról, legrosszabb esetben azt megpróbálod kiírni; töriből meg tényleg minden benne van a forrásban meg az atlaszban, csak tudnod kell használni... Nyelveknél meg ha minden témához van 5 mondatod és válaszolsz a kérdésekre, tuti megvan a pontod. A választottad nem tudom, mi, de kétlem, hogy ott se lenne semmi legális segítséged). Úgyis kihúzzák belőled az infókat, ha kevés lenne, amit tudsz.

2017. jún. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a hosszú választ! :) (Azért mégiscsak időt vesz el tőled hogy ilyen terjedelmet írj egy idegennek(nem szarkazmus))

Kb minden tételre 30-40 percet szánok,de egyszerűen másnapra kimegy a fejemből a mennyiség miatt,ezért voltam erre kíváncsi.

Mindig tisztelettudó voltam a tanárokkal és úgymond én voltam a csöndes(az iskolám arról híres hogy elég rossz magatartásu diákokkal van tele).Angol irasbeli nekem lett a legjobb az osztalyban.Az irodalom csak 55 pont lett de megdocsert a magyartanar a tori is hasonlo pontszamu.Szoval az irasbeliknel jol teljesitettem de a szobeli az nekem a gyengepontom.

2017. jún. 16. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!