Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Forrás használta szóbelin?

Forrás használta szóbelin?

Figyelt kérdés
Hamarson szóbelizek és az istenért se tudom használni a forrásokat amik mintafeladatokban voltak meg ilyenek, nem nagyon tudom összeköti a kérdéssel úgy, hogy értelmes választ adjak rá. És úgy tudom hogy szóbelinél nagy segítség lehet de mondjuk van valamilyen részlet az adott kor egyik könyvéből és így ezzel mi a rákot kezdjek? Valami tipp hogy mire figyeljek vagy hogy értelmezzem az adott szöveget úgy, hogy mondani is tudjak róla valamit?

#érettségi #forrás #szóbeli #felelés #miértkellilyenekkeltokolni
2017. jún. 16. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen tantárgyról van szó?


A forrás nem csak arra való, hogy konkrét információkat kiírj belőle. A vizsgázótól elvárják, hogy a források és a saját ismereteire hagyatkozva válaszoljon a kérdésekre. Egy-egy szöveget például tovább kell gondolni, következtetéseket kell belőle levonni, vagy megmondani, mi volt az előzménye. Ilyen módon egy ábra vagy dokumentum rávezethet a helyes gondolatmenetre, támpontot adhat az elinduláshoz.

2017. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én pl. forrást nem használtam törin, mert én a 48-as szabadságharcot húztam és a forrásban pedig olyan információk voltak, hogy mi történt akkoriban más országokban, használhatatlan volt. Saját kútfőből mondtam el, és jó lett.
2017. jún. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A forrásfeldolgozó feladat a gondolkodási képességet méri. Akinek ilyenje nincs, csak a bebiflázott anyagot akarja visszamondani, az nem fog tudni mit kezdeni vele. Nyilván ugyanazt várják, ami az elmúlt években a tanórán is történt a forrásokkal.
2017. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!