Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli érettségin törinél...

Szóbeli érettségin törinél lehet atlaszt használni?

Figyelt kérdés

Csak felkészüléshez lehet használni, vagy ki is lehet vinni mikor felelünk?

A felkészüléskor írt vázlatot kint is használhatjuk? Milyen hosszú lehet a vázlat?



2017. jún. 18. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. De nem sajátot! Ott adnak
2017. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok, Bocsi nem olvastam végig a kérdést.

Szóval, a vázlatot természetesen viheted magaddal. Annyi hogy ne írj összefüggő szöveget mert azt nem szabad felolvasni. De vázlat az lehet. Éppen ezért van 30 perc felkészülési időd.

A vázlatnak nincs hosszúság megszabva de nan ajánlom hogy két oldalnál többet írj mert csak 15 perced van+ ha két oldalnál hosszabb a vázlatos azt már gyakorlatilag fel kell olvasni annyira sok.. szóval nem is engednek.

Amúgy összesen 3 vagy 4 kérdés van amire válaszolnod kell + a források szoval nem igényel több oldalnyi írást.

Nalunk ki lehet vinni a térképet mert van amelyik tetel végig csak térképes mutogatásbol all.

2017. jún. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És tényleg nem lehet sajátot? :O
2017. jún. 18. 21:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem
2017. jún. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De viszont mind a három fajta atlasz ki lesz rakva. Szóval mindened meglesz... csak gondolom nem akarjak egyenként ellenorizgetni hogy valakinek bele van e írva valami. Így mindnekinek könnyebb
2017. jún. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Ugyan olyan atlaszt fogsz kapni mint a sajátod felesleges vinni. Mindent használhatsz felelésnél, forrást, jegyzetet, atlaszt.

A jegyzetet én az összes érettségi szóbelimnél összefüggő szövegként írtam meg és úgy feleltem le hogy néha belenéztem, senki nem szól érte, nem is érdekel senkit, hogy saját magadnak milyen jegyzetet készítesz. Az összes szóbelinél teleírtam a lap 2 oldalát.

Törin pl a forrásból is olvastam fel a felelet közben, illetve térképet is elemeztem. Mindent lehet használni felkészülés közben is meg felelés közben is, és úgy felelsz ahogy akarsz, a tudásodat kérik számon más nem számít. A lapról olvasásról annyit, hogy a szóbeli pontozási rendszerben nem csak a tartalmat értékelik hanem a felelet minőségét is, úgyhogy max ott vonhatnak le pár pontot ha végig olvasod a lapodról, bár ez nem túl ajánlatos.

2017. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!