Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika érettségin lehet...

Matematika érettségin lehet használni olyan módszereket amik nincsenek benne a tananyagban?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 27. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Használhatsz saját módozatokat, de ne csodálkozz, ha nem értik. Mindig pontosan vezesd le, hogy hogy jöttél rá.
2017. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, de általában nem kedvezőbbek.

Gondolok itt pl arra, hogy középszintén integrálj vagy deriválj.

2017. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Csak ha ki tudod mondani és tudsz rá rendesen hivatkozni (vagy ha mellékeled a bizonyítást is). Az "olvastam valahol" nem elég. A "Kovács István a Mucsaröcsögei Harsona 1999. novemberi számának 72. oldalán megjelent A háromszögek titkai című cikke szerint" már jó.
2017. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Én a "saját módszerre" jól ráfáztam, igaz nem matematika, hanem elektrotechnika érettséginél. Hiába lett ugyanaz az eredményem mint ami a megoldókulcsban volt, a 15 pontból 5 pontot kaptam a feladatra, mert a megoldókulcs csak egy megoldási módszert ismert el.
2017. ápr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, de ha elrontod, a részmegoldásokra nem valószínű hogy kapsz pontot.


Továbbá arra is figyelj, hogy a matematikailag egzakt megoldásra jár csak pont, azaz ha iterációval kihozod a 3,14 értéket, és a megoldókulcs szerint Pi a megoldás, akkor valójában nem találtad meg a megoldást.

2017. ápr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De a tételt akkor is bekell bizonyítsam ha tudom a nevét? Pl. Bernoulli-egyenlőtlenség ha nincs benne a tananyagban, nem tudom bizonyítani, de kitudom jelenteni akkor arra adnak pontot? S mi van ha elírok valamit a tétel kijelentésében, pl. helytelenül írok le egy nevet, vagy egy feltételt elfelejtek leírni? Akkor is 15 pontból 5-öt kapok csak?
2017. ápr. 27. 14:55
 7/16 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha az adott tételt a tanár nem ismeri?
2017. ápr. 27. 14:55
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Vagy lehivatkozod, vagy bebizonyítod. A gondolatolvasás még nem szerepel a tanári képzésben.
2017. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Egy tételnek vagy axiómának általában van neve, és a kijelentéshez hozzá tartozik hogy odaírom a nevét. Nem kell gondolatolvasás ahhoz hogy valaki felismerjen egy nevet.


Inkább a diákoktól van sokszor elvárva hogy gondolat olvassanak, mikor a javítókulcsban csak 1 fajta megoldás van elismerve, honnan a francból kellene tudni hogy melyik az?

2017. ápr. 27. 15:07
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Kérdeztél valamit, megtudtad a választ. Hiába hisztizel, ez van.
2017. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!