Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2017 ben két aktív félévben...

2017 ben két aktív félévben mennyi kreditet kell összegyűjteni mennyi a minimális?

Figyelt kérdés
27 kreditem van és betegség miatt nem tudtam résztvenni egy vizsgan, a gazdasagi tanszeken tanulok es nem tudok tobb kreditet szerezni.. költségtérítésesre kerülök vagy elbocsájtanak egyből e-miatt? esetleg jart mar hasonlo cipőben valaki? ha elbocsájtanának lehetne kérvényt írni esetleg? egesz evben feljaros voltam meg nagycsalados is vagyok nem tudom ez mennyire szamit... elore is koszonom minden egyes valaszotokat

2017. jún. 19. 14:13
 1/10 A kérdező kommentje:
BME re jarok jelenleg ezt felejtettem el beleirni
2017. jún. 19. 14:14
 2/10 anonim ***** válasza:
Átsorolnak, nem vágnak ki (még).De nagyon össze kell kapd magad, hogy nem rugjanak ki.
2017. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
általában 36 kredit kell ahhoz 2 félév alatt, hogy államin maradhass. nem rúgnak ki, de fizetősre kerülhetsz.
2017. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy átkerülsz fizetősre. Ha 36 kredited van akkor biztos nem kerülsz át fizetősre, de 36 kredit alatt kell bizonyos kumulált átlag, hogy talán megmenekülj a fizetőstől.Hányad éves vagy? És mikor kezdtél?
2017. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérvényt írni mindig lehet. Legfeljebb elutasítják. De semmi veszítenivalód sincs vele.
2017. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ez volt a második félévem, de olvastam valahol hogy van valami n*15-ös szabaly itt a BME-n, az a lenyeg egyenlore hogy ne tanacsoljanak el, a tandij fizeteserol magam gondolkodom majd vagyis gondoskodnek, de akkor van ra esely hogy elutasitsanak?
2017. jún. 20. 13:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Kirúgni nem fognak, csak önköltségesre átrakni.
2017. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az n*15 az a régi szabály. A legújabb a 36 / 2 félév. És csak átsorolnak.
2017. jún. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
örök hála nektek imádlak titeket ❤
2017. jún. 22. 00:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Az átsorolás sem biztos.

Mivel ez az évfolyam az első, akinek már 36 kredit kell a két félévre az államin maradáshoz, az első évben van egy könnyítés.

Csak akkor sorolnak át (ez csak 2017 nyári átsorolásokra vonatkozik!), ha nincs meg a két félévre a 36 kredited, ÉS nem érted el a kar által meghatározott súlyozott tanulmányi átlagot a két félévre vetítve. Egyébként ez az átlag megjelenik a Neptunban is, ki sem kell számolnod. Azt hiszem, GTK-n ez 2,25, de itt a hivatalos tájékoztató: [link]


Summa summarum: ha neked 27 kredited jött össze, de a súlyozott átlagod 2,25-öt eléri, akkor nem sorolnak át és nem is rúgnak ki. 2018 nyarán már elég, ha az egyik feltétel nem teljesül, és már át is sorolnak. De idén még nem.

2017. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!