Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nincs meg a minimum kredit...

Ha nincs meg a minimum kredit egyetemen és tagozatot váltok akkor átraknak fizetősre?

Figyelt kérdés

A tagozatváltás feltételei már megvannak ( 30 kredit, max 10 elégtelen)


El akarom kerülni hogy átrakjanak fizetősre. Ha tagozatot váltok egy karon belül a vizsgaidőszak végén akkor is átraknak a fizetősre?


2017. jún. 21. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Tagozatváltás?... Külföldi vagy vagy unatkozó kisiskolás?
2017. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szakváltás*
2017. jún. 21. 17:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként az egyetem hivatalos nyomtatványában is tagozatnak van írva tehát nemtudom, mit nem értesz, gondolom segíteni nem akarsz csak a kukikád felállt, hátha találsz valami hibát.
2017. jún. 21. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Átraknak fizetősre, ha nem éred el a két utóbbi fél év alatt a 30 vagy 36 kreditet, A tagozatváltás ezt nem befolyásolja pozitív irányba. Új felvételi segíthet a dolgon majd, addig 2 passzív félév, ha nem akarsz/tudsz fizetni.
2017. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ugyanez érvényes szakváltáskor is?


Passzív dolog: ez a passziváltatós megoldás ez hogy működik? Holnap kiderül hogy megvan e a minimum kredit. Ha nincs meg tehát 32 marad ez azt jelenti hogy ha nem csinálok semmit akkor átsorolnak önköltségesre és fizetnem kellene, akkor bemegyek a to-ra és passzíváltatok 2 félévet amíg újra nem lehet felvételizni még fel is vesznek akkor nem kell fizetni? Ha igen akkor miben különbözik attól hogyha én nem passzíváltatok csak kiiratkozok aztán 1 éven belül meg vissza a felvétel után ?

2017. jún. 21. 18:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy átsorolnak, ha csak 32 kredited lesz, de nagy a valószínűsége. Melyik egyetem?


Ha kiiratkozol, nem lesz jogviszonyod, nem mehetsz diákmunkára például. Ha passzívon vagy lesz jogviszonyod, nem kell TB-t fizess, mehetsz diákmunkára is.

Ha felvételizel, és felvesznek, akkor a krediteket el kell fogadtatnod, amiket eddig szereztél, de ez csak egy kérvény általában a Neptunban, amikor megkapod az új Neptun kódodat már intézheted. Aztán felveszed azokat a tárgyakat, melyeket nem teljesítettél és fel tudod venni. Tervezd meg, hogy alakulna a féléved, ha újrairatkozol, mennyi kreditet tudsz felvenni, teljesíteni.

2017. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Győr széchenyi istván egyetem
2017. jún. 22. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!