Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Önköltséges képzésen is meg...

Önköltséges képzésen is meg kell szerezni minimum 36 kreditet évente?

Figyelt kérdés
Rákerestem, de nem világos számomra, hogy az államilag támogatott képzésekre vonatkozik, vagy mindegyikre. Mi történik ha valaki nem szerez annyit?

2016. febr. 2. 01:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Fizetoson nem kell a 36 kredit
2016. febr. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez biztos? És erre hol tudok rákeresni? Mert az iskolám honlapján pl még az van, hogy 30 kredit kell, szóval abban sem vagyok biztos, hogy a 36 kredit mikortól lép érvénybe.
2016. febr. 2. 01:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
''Ha valaki nem szerez meg 36 kreditet / évente, átteszik fizetősre'' Önköltségesről hova tesznek át? :D
2016. febr. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mondjuk kirúgják? E6zért kérdezem, mert nem volt világos.
2016. febr. 2. 07:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a tanulmányi és vizsgaszabályzatot. Egyes intézményeknél előfordulhat, hogy előírnak egy minimális súlyozott átlag elérését a fizetősön is, ez eddig 2.0 volt, amit lehetetlen nem teljesíteni, de ez lehet akár 2.25 is vagy amennyi. De nem követelmény a 30 vagy több kredit elérése. Ha van a TVSz-etekben erről valami, akkor az van, ha nincs semmi, akkor ne aggódj.
2016. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

A fizetősnek is kell 36 kredit, ha nem teljesíti kirúgják, hisz nincs hova tenni "lejjebb".

Önköltséges képzés ugyanaz, mint az állami, ugyanazok a feltételek, attól eltekintve, hogy itt fizetned kell.

2016. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
#6-os az hülyeséget beszél, minden hivatkozás nélkül. Úgy van, ahogy az #5-ben írtam.
2016. febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy ügyintézőt az egyetemen, azt mondta nem vonatkozik az önköltségesekre, mert őket nincs hová átsorolni. Meg hát szerintem hülye lenne az iskola kirúgni őket, amikor úgyis pénzt kap tőlük a tandíjra...
2016. febr. 4. 12:51
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

az eddigi 30 illetve a mostani 36 kredit két félévre vonatkozik összesen. nem egy félévre.

és ezt államilag szabályozzák, nem suli szinten

2016. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is azt írtam, hogy évente, ha nem vetted volna észre.
2016. febr. 4. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!