Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mellet lehet okj-s...

Egyetem mellet lehet okj-s tanfolyamot végezni?

Figyelt kérdés

elég hülyén hangzik, de nagyjából erről van szó:

gimnáziumból gépészmérnöki képzésre jelentkeztem egy egyetemre, és eléggé megbántam(most érettségizem) hogy előtte nem végzek el egy kb 10 hónapos okj-t, fel is készítene rá, beletanulnék valamennyire, ad 28pontot(igaz nélküle is tuti felvesznek) plusz a döntő ok hogy nem tudom később egyetem után mennyit számít egy állásinterjúnál,hogy azt is végeztem.

Köszönöm a segítséget!!



2017. jún. 21. 23:20
 1/9 A kérdező kommentje:
egyébként egyéni okok miatt nem valósulhat/ott meg az hogy előbb okj-t végezzek.
2017. jún. 21. 23:36
 2/9 anonim ***** válasza:

A gépészmérnök nem igazán "büfészak" szóval szerintem egy-két zseninek (évfolyam legokosabb tanulói) menne, de átlag vagy az alatti személynek nem.


Egyébként komolyabb helyeken nem a papír számít igazán (legtöbb helyre szükséges, de nem elégséges).

Ha meg a diploma megvan, akkor interjún elhanyagolható az OKJ, úgy is a tesztek a döntőek.

2017. jún. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, fizetőst?
2017. jún. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lenne az sok egyszerre?
2017. jún. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igazából egyetem után meg hülyének néznének, meg akkor már felesleges is lenne szerintem:D

nem egy bme-t jelöltem, végzett már itt nem egy ismerősöm, meg tudom csinálni.

utána sem néztem hogy milyen okj-s tanfolyamokat fogadnak el stb, de ha azt mondjátok hogy nem származik majd belőle hátrányom ha megvan a diploma akkor oké

2017. jún. 22. 02:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Gépészmérnöki diploma mellé teljesen felesleges egy OKJ-t is elvégezni. Bár nem tudom milyen felsőoktatási intézményről van szó, de ha nem egy névtelen sz*r akkor nem aggódnék a munkahelyem miatt. Aztán későbbiekben ha szükségét érzed akkor elvégezhetsz egyet, de legtöbb esetben erre keretet biztosítanak cégen belül.
2017. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges és állásinterjún sem jelent előnyt. Szó szerint felesleges egyetemi diploma mellé egy ilyen okj.
2017. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig diplomás ember is mehet okj-re, ez nincs meghatározva. Nem néznek hülyének. De felesleges lesz.
2017. jún. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a válaszokat:)
2017. jún. 22. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!