Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha idén nem vesznek fel...

Ha idén nem vesznek fel egyetemre mi lesz velem egy évig?

Figyelt kérdés

Őszintén most tudatosult bennem hogy tanulni kellett volna (igen,tudom...)

Úgy számoltam hogy a felvételihez szügséges pontszámom kb. 300 pont körül lesz valoszinuleg. Ez viszont nagy valoszinuseggel nem lesz eleg ahhoz a szakhoz amit megjeloltem.

Szeptembertol tanuljak valami rovidebb okj-t? Vagy dolgozzak? Mert jovore mar mindenkepp ujrajelentkeznek ha nem vennenek fel.

Nagyon el vagyok keseredve hogy nem gondoltam at ezt elobb..:\ mit lehet tenni? Van valakinek sajat tapasztalata?



2017. jún. 22. 00:23
 1/6 anonim válasza:
37%
Ha elkezdessz dolgozni, valszeg már nem mész vissua suliba. Mindenki egyetemista sem lehet. A te képességeid nem kimagaslóak. Ez van.
2017. jún. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem tanulj. De ne okj-t, hanem azokat a tantárgyakat amikből újra akarsz jövőre érettségizni, hogy jobb legyen a pontszámod.
2017. jún. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyrészt azokon múlik akik eltartanak, ha van rá kapacitás menj OKJ-ra (ha szakközépbe jártál és a tanult szakodon folytatod akkor van lehetőség 1 év alatt letenni), egy OKJ nem igazán megterhelő az érettségi után (egyetemhez képest pedig végképp nem), így fel tudsz készülni a következő érettségi időszakra.


Legrosszabb esetben jelentkezel jövőre egy olyan szakra ahol 280 pont a határ, azaz minimumpont és akkor bekerültél a felsőoktatásba.

2017. jún. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Jogviszony hiányában, a tb-det nem fizeti az állam tehát nem lesz diákod és 7000 forint a tb
2017. jún. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
nyelvvizsgázz, ismételj érettségit, emeltezz, illetve dolgozz
2017. jún. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Legjobb szituban vagy! Egy év hálidéj, kell ennél több?

Amúgy viccet félretéve és ha nem csórók a szüleid, akkor én a helyedben nem dolgoznék semmit. Tanfolyamra sem mennék. Találd ki miből akarsz/kell újraérettségizni jövőre és arra készülj, meg mellette tökéletesítsd a nyelvtudásod vagy akár kezd el tanulni egy teljesen új nyelvet, egy év alatt középfokra is eljuthatsz. amúgy meg élvezd ezt az évet, hátrányod nem lesz beőle, tökmindegy hogy 23 vagy 24 évesen kezd el dolgozni az ember!

2017. jún. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!