Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem vesznek fel a SOTE...

Ha nem vesznek fel a SOTE ÁOK-ra, akkor menjek el vidéki egyetemre vagy próbáljam újra? Igazából ami Pesthez köt, az a családom, viszont mindenképp orvos szeretnék lenni. Hagyjam itt a szeretteimet? Az orvosi mégiscsak 6 év.

Figyelt kérdés

2017. jún. 6. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy hol végzel, mind a 4 helyen kiváló orvosokat képeznek.Ha meg nem hagynád itt az egyetem miatt Budapestet, akkor nem akarsz igazán orvos lenni.
2017. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kérdés. Ha tényleg orvos akarsz lenni, akkor engedd el anyuci kezét és tegyél meg érte mindent. Ha a szüleid fontosabbak, mint a jövőd, akkor maradj otthon és gondolkodj valami helyi okj-ben, és akkor anyu tud rád mosni és főzni tovább! Gondolkodj el ezen, mert ez komoly!!
2017. jún. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha csak a család a kérdés, én biztosan mennék! Rengeteg diák próbálja meg minden évben az orvosit, és csak egy részüknek adatik meg, hogy felvételt nyernek. A családodtól előbb-utóbb úgyis el kell szakadnod, 18-20 éves korban pedig nem árt egy kicsit önállósodni. Gondolj bele, ha 6 év az orvosi, akkor még 25 évesen is otthon fogsz lakni? Én mennék a helyedben! :)
2017. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem árt, ha az ember 18-19 évesen elszakad a családjától, és új életet kezd egy másik helyen. A többi egyetem is ugyanolyan jó, csak a pestieknek nagyobb a hírverése. A szegediről sok jót hallani.
2017. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Azért nem ennyire egyszerű, hogy csak el kell engedni anyuci kezét.

Függ attól, hogy mire szeretnél szakosodni. Meg kell nézni melyik városban milyen a rezidensi képzés(főleg a létszám miatt). Vannak speciálisabb szakterületek, ahova pesten könnyebb bekerülni, mert több a hely, mint vidéken.


Illetve, hogy hol szeretnél majd később dolgozni. Elvileg (de ez nem kőbe vésett szabály) a helyieket részesítik előnyben. Ott lesz protekciód, ahol tanulni fogsz. Nyilván egy belgyógyosnak tök mindegy, mert bárhonnan szívesen fogadják az orvosokat, csak legyen jelentkező, de anesztes, idegsebész specializációnál már cinkesebb a helyzet.


Egyébként én a PTE-re járok (ETK-ra azon belül), de a vonaton mikor mentem haza voltak ott rekreációsok, meg egy orvosist is láttam és egyébként pestiek voltak a fiúk.


Inkább az a nehéz a vidékre járásban, hogy hosszú az utazás és csomó időt elvesz. Félig meddig másodéves vagyok(csúszás miatt és még a következő 1 évben is másodéves tárgyakat kell felvennem, ami idénről elmaradt), de a tököm kivan a 3 órás vonatozással, ami oda-vissza már 6. A koli sem egy álom viszont tény és való, hogy önállósodásra tanít.


Ha az utazást nem akarod vállalni, akkor próbáld meg jövőre a sote-t újra.

2017. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Mire akar majd szakosodni? Ne röhögtess! Örüljön, ha bejut valahova, aztán majd helyezkedik.


Utazás sok? Az. Pesten belül is. Én városon belül 1.5 órákat BKV-zom suliba, miről is beszélünk? Tanulni lehet így is.


Amiket felsoroltál gyenge kifogások.


Egy tény: Aki nem akar orvos lenni Debrecenben vagy Pécsen, az nem akar orvos lenni igazán. A többi csak akadály, ami kézenfekvő kifogás, semmi más.

2017. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi hat év, de a családodat egyébként is ott kell hagynod. Én ugyanebben a helyzetben nem is jelöltem meg a SOTÉ-t, mert Pesten lakom, és nincs kedvem huszonöt éves koromig a szüleimmel kecózni, pedig bőven itt laknak a barátaim is. Azt hittem, erre másoknak is így van igénye, de ezek szerint van ellenpélda is. :D Figyelj, nem igaz, hogy nem is vagy igazán elkötelezett, ha kihagynál egy évet a SOTÉ-ért, mert mással is megtörtént már, de ha csak nem valami ordenáré házi gebasz miatt kell otthon maradnod, azt mondom, hogy még jót is fog tenni neked, ha kimozdulsz otthonról. Ugyanolyan képzést fogsz kapni, mint akárhol máshol, viszont lesz egy kis életed, és nem a harmincas éveidhez közeledve kell majd megtanulnod, hogy milyen magadra hagyatkozni.
2017. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van, egyébként nem kifogásokat keresek. Azzal tisztában vagyok, hogy utazni kellene, nem okozna gondot. Nem is kényelmi szempontból maradnék otthon, mert nem várom el, hogy kiszolgáljanak vagy ilyesmi. Csak a mi családunkban nagyon erős a kötelék, nem is kívánhatnék jobbat magamnak, de valahogy lelkiismeret-furdalásom lenne, hogy hirtelen lelépnék.
2017. jún. 6. 19:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg olyan erős az a kötelék, kizárt, hogy emiatt rosszul kelljen érezned magadat. Valószínűleg a családod megérti, és jobban szeretnék, hogy azt tanulhasd, amit szeretnél, mint azt, hogy velük együtt lakj. :)
2017. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp menj vidékre, jót fog tenni! Én most végzek az első évvel vidéken, én is bp közelében lakom. Igazából fel sem tűnt, hogy mennyire erős a kötelék a családommal, ameddig el nem jöttem egyetemre. Az első egy-két hét nagyon rossz volt, de utána egyre jobban belemerültem a tanulásba, és nem is akartam annyira otthon lenni. Én így utólag nagyon örülök, hogy eljöttem, sokkal érettebb, önállóbb lettem, csak most érzem magam először igazán felnőttnek. 20/L
2017. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!