Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Javító érettségin elérhető a...

Javító érettségin elérhető a maximális pont, vagy ott levonnak arra, h már második próbálkozás?

Figyelt kérdés
Véletlenül nem mentem el az 5. tantárgyam érettségi írásbelijére, így októberben kell javítóvizsgát tennem, de egyébként nem tanulok rosszul, szerintem akár 5ösre se lehetetlen megcsinálnom, csak kérdés, h ezt hogy számítják, nem tudjátok? Ja, és most komolyan mindenhol 300 pont a felvételi minimum? :D Mert ha nem számítok többletpontokat, nekem eddig a töri 78, a matek 67, magyar 60, angol 62%, szerintetek ezzel van esélyem valahova? Vagy tennem kell nyelvvizsgát? A suli ahova járok jövőre ad okjt, az ha jól látom számít valamit, de nem sok ez egy kicsit, aki 3as érettségivel akar pályázni, vagy az egyik tárgy 3as már alig van esélye... itt olvasom, h csomó embernek ilyen 400 valahány pontja van, aki ide ír, nincs 350 alatt kb... akkor ők mind emeltet tettek vagy mi? Azt hittem ezzel csomó helyre bekerülök, de most rendesen elbizonytalanodtam. Ha leteszem az 5. 83%osra + matek mondjuk, akkor van meg épp a 300 pontom, de gondolom, ha az minimum, akkor nem sok hely közül válogathatok.
2017. jún. 24. 01:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az tök jó, ha a ponthatáremeléssel nem értesz egyet, de sajnos a jelentkezők pontszáma határozza meg. :D Egyébként pont ezért kérnek sok szakon a szakirányú tárgyból emeltet; az nagyban vizsgálja a szaktárgyi kompetenciákat, amik az adott szakra nagyban szükségesek (arról nem is beszélve, hogy az, ha valaki egy akármilyen anyagot el tud sajátítani, az már valószínűsíti, hogy az egyetemen is menni fog ugyanez nagyobb mennyiségben, legalábbis sokkal inkább, mintha egy emeltet képtelen lennél letenni).


A tanulógépezést egyébként kikérem magamnak. :D Nem villogni akarok, de soha nem voltam tanulógép, sőt, de mindegyik érettségim bőven ötös lett, ez azért nem olyan hihetetlen teljesítmény. Egyébként 60 százaléktól van meg a négyes, és a matekod, magyarod és angolod is ennek a közvetlen környékén van, szóval nem tudom, hogy neked ezek miért esnek a majdnem ötös kategóriába, de az a lényeg, hogy ahelyett, hogy azért háborogsz, hogy a semmi teljesítményért nem fizet az állam milliókat a taníttatásodra, simán oda lehetne menni, és megcsinálni akármit még egyszer. Tök jó, hogy a nővéred el tudta végezni az egyetemet, de te magad írtad, hogy össze kellett kapnia magát hozzá. Hát, ez van, a felsőoktatásba nem mindenki kerül be, ezért van felvételi rendszer. Annyira nem igazságtalan, hogy mindenkinek egy fix anyagot kell megtanulnia, amire minden lehetősége megvan felkészülni, és aztán az alapján a legmagasabb pontszámot elérőkkel töltik fel a helyeket, ráadásul ezt a vizsgát akármikor akárhányszor megismételheted.


Az emelt semmi se egy félév egyetemi anyagához bármelyik szakon, ha tényleg biztos vagy benne, hogy össze tudnád kapni magadat, akkor kapd össze magadat most, és csináld meg. Én csak az ellentmondásokat látom, miért téged vegyenek fel egyetemre és ne ezer másik embert, ha a kisujjadat sem akarod megmozdítani érte? Mert lássuk be, az se lenne megoldható, hogy mindenki bekerül oda, ahova akar, és majd háromezer fős szakokkal megpróbálunk elnavigálni valahogy. :D

2017. jún. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ja jó, csak a törire írtad, hogy majdnem ötös, én informálódtam félre. De a többi meg tényleg csak éppen négyes. Ne haragudj, ezek nem kiugróan rossz eredmények, de messze nem jók.
2017. jún. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!