Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Folyamatban lévő diploma...

Folyamatban lévő diploma mellett taníthatok?

Figyelt kérdés
Jelenleg is egyetemen tanulok még, tanító szakon (most fejeztem be az első évemet), azonban meghirdettek a helyi általános iskolában egy tanítói állást. Régebben hallottam arról, hogy dolgozhat az illető tanítóként, ha bizonyos időn belül megszerzi a diplomát. Ez még ma is így van? Dolgozhatnék úgy, hogy még folyamatban van a diploma? Köszönöm előre is a válaszaitokat! :)
2017. jún. 25. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha taníthatsz is, nincs biztosíték arra, hogy a diri elfogad/megbíz.

Erre viszont rajta kívül senki más nem tud válaszolni...

2017. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy ez rajta múlik, csak azért kérdezem, hogy egyáltalán jogilag lehetséges-e, hogy tanítóként dolgozhassak. Köszönöm a választ! :)
2017. jún. 25. 12:59
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy tudtam, hogy ha van szakirányú diplomád, de nincs tanári, akkor taníthatsz, amíg meg nem lesz a tanárid. De inkább az igazgatót kérdezd.
2017. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Diploma nélkül nem taníthatsz. Mégis mit gondoltál, elsőéves gólyaként majd felvesznek valahova?!


Van olyan hogy tanítási gyakorlat, vagy nem tudom minek nevezik most, annak keretében lehet tanítani. Az is persze csak úgy, hogy egy tapasztalt tanár felügyel.


Ez régen legalábbis így volt.

2017. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már nincs ilyen lehetőség. Talán olyan kiskapu van még, ha csak a nyelvvizsgád hiányzik, akkor felvehetnek, de valamilyen határidőn belül meg kell azt is szerezni. Esetleg ped. asszisztensként dolgozhatsz, ha az intézmény úgy hirdeti meg az állást, hogy ne követel meg szakirányú végzettséget.
2017. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)
2017. jún. 26. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!