Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok középsulikat írni,...

Tudnátok középsulikat írni, hogy ilyen átlaggal hova mehetnék?

Figyelt kérdés
3,80 körül van az átlagom, tudom nem a legjobb, de ez az év nem az enyém volt. Gimnáziumban szeretnék tovább tanulni, utána néztem, de nem találtam semmi információt hogy ilyen átlaggal fel e vennének:( Szeretném ha írnátok budapesti, váci esetleg gödi középiskolát(szakközépet is) mert hamarosan tudnom kéne hova menjek, és még nincs igazán elképzelésem.

2017. jún. 25. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag egy dolog, de fontos lenne tudni, hogy a főbb tárgyakból (magyar, matek, töri, egy nyelv, amin most tanulsz és néhol egy természettudományi tárgy) hogy állsz. Mert ha ezekből jól, a többit csak akkor veszik figyelembe, ha valamelyik tárgyra specializálódsz, illetve, ha patthelyzetben vagy más jelentkezővel.

Egyébként

Budapest: Móricz, Szent Margit, Szent Angéla, Szent Gellért, Kosztolányi (vagy valamilyen fizetős suli, oda tuti felvesznek)

Göd: nem tudom, milyen sulik vannak

Vác: Madách, (esetleg Dunakeszi Radnóti)

2017. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: ha szakközépbe mennél, mi lenne az, amivel szeretnél egyáltalán foglalkozni?

Egyébként budapesti gimi még a Nadasi Ferenc (de sok más táncossulu van még)

2017. jún. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nyelvtanból 5-ös vagyok, irodalomból 4-es, marekból sajnos 3-mas, töriből 4-es, angolból is négyes, bár 2hónapig nem volt angol tanárunk szóval javítani sem tudtam volna, pedig meglett volna az 5ös. Illetve nem tudom a biosz számít e, abból is négyed vagyok, föciből 3mad. Dunakeszi radnótiba 100% hogy nem vennének fel, néha még a kitűnök közt is válogatnak.
2017. jún. 25. 17:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy inkább gimibe mennék mert még nem tudom mivel szeretnék foglalkozni a jövőben, elhamarkodott döntést, csak azért választani valamit amit talán nem is akarok nem lenne jó ötlet
2017. jún. 25. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ha a központi írásbelidet megírod jól (akár 50-50 pontosra), akkor felvesznek a dunakeszi Radnótiba. Az átlag csak egy része a felvételinek. Az írásbelid befolyásolja döntően a feévételidet. Ennek hiányában csak találgatni tudunk, hogy melyik suliba is vennének fel.


Felvételi:

irásbeli magyarból és matematikából: 50+50 pont=100pont


hozott pontok: iskolától függ, hogy milyen tantárgyakat néznek, de általában magyar, matek, töri, idegen nyelv és fizika 7. osztály évvégi és nyolcadik osztály félévi osztályzatait összeadják (max 50 pont jelen esetben)


szóbeli pontok: szintén iskolától függ, nálunk 50 pont volt


Így összesen 200 pontot lehet szerezni (persze ez iskolánként eltérhet).


Kérdésedre válaszolva, ilyen átlaggal valamilyen középszerű gimnáziumot javaslok, mint Újpesten a Károlyi.

2017. jún. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a kettőtöknek, ment a zöld kéz:)
2017. jún. 25. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!