Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnöki, vagy mechatro...

Villamosmérnöki, vagy mechatronikai mérnöki szak?

Figyelt kérdés

Sok kérdést próbáltam végigböngészni itt, de a legtöbb hasonló kérdés arra irányult, hogy melyikkel lehet a legjobban keresni, vagy melyik könnyebb. Engem inkább a két képzés közti részletesebb, mélyebb különbségek érdekelnek.

Engem mindig is érdekelt a technológia, robotika, pl. a holotechnológiát is lenyűgözőnek tartottam, szeretek elgondolkozni egy-két újítás, vagy fejlesztés kivitelezésének lehetőségén, persze csak kútfőből, semmilyen háttérismeret, vagy szakmai tudás nélkül. Mindenképp műszaki irányba szeretnék továbbtanulni. A gépészetet már régebben kihúztam, a nagyobb gépek, anyagismeret annyira nem érdekelnek, ahogy az alkatrészek tervezése sem. Legalábbis elméletben nem, aztán ki tudja, lehet a gyakorlatban megtetszene. Viszont talán inkább a tervezés/tesztelés, nem teljesen számítógép elé kötött ücsörgős irodai munkára gondoltam, talán inkább mondjuk fele-fele arányban.

A villamosmérnökinél inkább gyengeáram felé hajlok, ha minden igaz a kisebb elektronikai eszközök (háztartási berendezések, mobiltelefon, stb) inkább ahhoz tartozik. A híradástechnika, fény és hangtechnika, stb. Ilyenek engem nem igazán érdekelnek, és attól félek a villamosságtan nagyon számítógéphez monitor elé kötött, és lehet, amit én szeretnék, abban gépészet is azért van. A mechatronikát pont azért találtam mert az inkább a gépészet és a villamosmérnök ötvözete, de úgy vettem észre inkább a gépészet felé hajaz az az irány. Nem tudom, a villamosmérnöki mennyiben ölel magába robotikát, vagy olyan álláslehetőséget, ahol például fele-fele arányban van gép előtti munka és "gyakorlat/terep" (nem tudom hogy máshogy nevezzem). A mechatronika viszont félek, hogy túlságosan nyers gépészet lenne a számomra. Próbáltam utánuk olvasni, sajnos mélyebb belátást nem kaptam, megnéztem a szakosodási lehetőségeket, mit kínálnak a képzések, de valahogy nagyon egyenlő arányban oszlik el mindkét irányban számomra az, ami negativum, és a pozitív lehetőségek, így csak a borítójukat vakargatva, nem tudnám megállapítani, hogy melyik lenne inkább a leírtak alapján jobb/testhezállóbb döntés a számomra.

Már megvolt a jelentkezésem leadása, csak van lehetőség a sorrendek felcserélésére, ezért vagyok bizonytalan.

Még annyi információt írnék, hogy az OE-re adtam le a jelentkezésem, és lány vagyok. :)



2017. jún. 25. 17:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!