Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik miért jobb? Villamosmér...

Melyik miért jobb? Villamosmérnok vagy mechatronikai mérnök, mindkettő a BME-n

Figyelt kérdés
Bármilyen szempont érdekel! Nehézség, oktatás minősége, későbbiekben munkalehetőségek stb.

2017. jún. 27. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem járok/jártam egyik szakra se. De szerintem a mechantronika szak nem olyan erős képzés (annak ellenére, hogy oda a legmagasabb a pontszám a BME-s szakok közül), mint a gépész- vagy villamosmérnök alapszak. Ugye elvileg ezt a kettőt ötvözné a mechantronika szak, ami nyilván azzal jár hogy egyikből sem leszel olyan magasabb képzett, mint aki villamosmérnöki vagy gépészmérnökit végez. Én inkább villamos BSc-re mennék és olyan szakirányt választanék ami kapcsolódik a gépeszethez. Aztán ha több rálátásod lesz a szakterületekre, végzés után mehetsz mechantronika MSc-re is, ha az a terület jobb tetszik.
2017. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Villamos specializáltabb tudást ad nem ilyen kevert ebből is abból is egy picit. Anno én is ezen gondolkodtam , villanyt választottam. Életem legjobb döntése volt
2017. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
BME-t végezted?
2017. jún. 27. 13:41
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
nem
2017. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Micsodat? Milyen volt?
2017. jún. 27. 14:07
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha azt nézzük mennyire segít az egyetemi alapképzés a szakmai előrehaladásban/szakmában való tájékozottság kiépítésében, akkor a sok lexikális tudás gyakorlatilag haszontalan, ezeknek nem az a céljuk, hogy "megjegyezz" mindent, és nem is feltétlenül találkozol mindennel a szakmában. Ilyen szempontból, mindegy a gépész/mecha/villany. Olyan szempontból nem, hogy ha tudod, már most, hogy konkrétan mi a cél, akkor könnyebb dolgod lesz később. MSc-n van átjárás, persze hozzá kell tanulni.
2017. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A VIK hátránya a tanterv rendezetlensége/átgondolatlansága, illetve egyes tárgyak esetén az indolkolatlan szivatás (szóbeli vizsga...). Előnye, hogy hamar lehet szakirányt választani, és elég sok minden közül. Illetve egyébként is igaz (mindkettőre), hogy nagyon szerteágazó!

Mechások tanulnak szintén elektronikát, rendszerelméletet, programozást, ami a leglényegesebb a villanyból (értsd amit úgy is tudni kell/ami talán megmarad később is) azt megtanulják ők is. Hasonlóan tanulnak 4 félév mechanikát, áramlástant, meg géprajzot, szóval a lényeges gépésztárgyaik is megvannak. Talán egy kicsivel jobb a tematikájuk, illetve a tantárgyaik között is kevesebb a bullshit.

Megjegyzendő, hogy a villamosmérnöki (a BSc) irányítórendszerek specen is van mechatronika. Illetve a mecha MSc tele van a VIK által tartott tárgyakkal. Ez is mutatja, hogy éles határok nincsennek. Egy-két szakirány pedig kifejezetten a gépészhez esik közel.


Szóval szerintem, majdnem, hogy mindegy, melyikre megy az ember, nehézségi szint is egyforma kb. Hátrányod nem lesz mechásként se a gépészekkel, se a villanyosokkal szemben, lai. általánosságban ez elmondható!

2017. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5%
Tisztán villamosmérnökre nincs olyan nagy szükség, legalábbis nagy számban. Persze jó villany szakik mindig kellenek. De fontos, hogy mást is tudjon robotikát, programozást, elektronikát, stb. Tehát a mechatronikával szerintem előrébb leszel és ha úgy gondolod majd, akkor a mestert végezheted villanyon. A GPK-n jobb is az oktatás színvonala, mint a VIK-en.
2017. jún. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%
Van még a BME-n olyan szak a gépészkaron, hogy energetikai mérnök. Ez szerintem szintén piacképes és csak a BME-n és Miskolcon lehet tanulni. Lehet villamos energetikára szakosodni, így megvan a kapcsolat a villamos mérnöki karral is.
2017. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó válaszoló te a energetikára jártál? Csak mert engem eléggé érdekelne ez a szak és nem tudok róla sokat. Tudnál egy két információval szolgálni,akár privátban is ha gondolod?
2017. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!