Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy tanár mikor és hogy mehet...

Egy tanár mikor és hogy mehet nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Amikor eléri a nyugdíj korhatárt akkor neki kell jelezni az igazgatóság felé hogy nyugdíjba menne, vagy maradna tovább tanítani, vagy az igazgatóság kérdi meg tőle, hogy marad vagy megy e?

2017. jún. 27. 14:02
 1/2 Dudok Andrásné válasza:
Pl. ha szeptember 9én tölti a nyugdijkorhatárt,akkor augusztus 9 én bemegy az illetékes nyugdijigazgatóaágra és beadja a nyugdijkérelmét!Ha munkaviszonyban van azt jelezni kell a munkáltatónak, mert fel kell hogy mondjon a 9.ével.Úgy mehet nyugdijba ha nincs munkaviszonya 9.én. Persze ha tovább akar dolgozni, akkor azt majd ezután egyeztethet a munkáltatójával.10 én már visszavehetik, dolgozni még ha nem érkezett meg a nyugdija akkor is!
2017. jún. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dudok Andrásné válasza:
Ami lemaradt hogy szept.9 napjára kell felmondani nem amikor beadja a kérelmet.Azt a 30 munkanap miatt érdemes előbb.
2017. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!