Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyugdíjkorhatáros tanár...

Nyugdíjkorhatáros tanár megteheti azt, hogy nem megy nyugdíjba, saját elhatározásából? Az iskola köteles elküldeni, ha ny. Korhatáros, vagy ha már túllépte azt; igaz?

Figyelt kérdés
Ha mégsem küldi el, akkor milyen munkarendben foglalkoztathatja (óraadói, félállás, stb.)? Vannak olyanok, akik ettől az illetőtől sokkal fiatalabbak, így munkaképesebbek, mégis bizonytalan az állásuk!
2009. dec. 1. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen az iskolától függ. Nálunk több tanár is tanított akinek már nyugba kellett volna mennie. Az egyik 70 éves volt. De nagyon jó tanárok voltak, mindenki szerette őket, így az iskola és a szülők úgy döntöttek minden évben, hogy megtartják. Rendes főállásban volt.
2009. dec. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Iskola döntése.

Ha van jelentkező, egyre inkább a fiatalokat választják. Szerintem így helyes. Rengeteg az állás nélküli tanár.

2009. dec. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki már elérte a nyugdíjkorhatárt, butaság nem igényelni a nyugdíjat, hiszen a jelenlegi jogszabályok szerint amellett is nyugodtan dolgozhat és kereshet tovább. A szüleim is két évig kaptak nyugdíjat és mellette fizetést. Ők is iskolában tanítottak.
2009. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megteheti. Az én töritanárom 67 éves volt.
2009. dec. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjas szabályok már változtak, úgy tudom, már egy idő után nem lehet mindkettőt megkapni. Ha marad, le kell mondani valamelyikről.
2009. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
tegnap 23:14-es: az NAGY nyereség hogy TE NEM TANITASZ, aki ennyire primitiv, az nem sok pozitivat tud az ifjúságnak adni.
2009. dec. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék, ha te 4 év kemény készülés, szín ötös diplomával nem tudnál elhelyezkedni, nem tudnád elkezdeni az életet miképp értékelnéd a helyzetet.
2009. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én öt évig jártam egyetemre, de nem erröl beszéltem - hanem arról stilusról, amiben irsz - ez nem egy tanárhoz méltó, ilyen alpári módon kulturember nem beszél. Igy akartál volna a gyerekeknek példaképül szolgálni?!
2009. dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szívesen várok még, de a szájkaratét hanyagoljuk, légyszi! Nem akarok rosszat én ennek az illetőnek, akivel a kérdés kapcsolatos, de már marha zavaró, hogy évről évre azért csúsznak osztályok a tananyaggal (és teljesítenek borzalmasan a szóbeli érettségin), mert még mindig nem ment nyugdíjba, de nem hajlandó dolgozni sem. Arról nem is beszélve, hogy másnak, aki meg sokkal fiatalabb, és dolgozni is hajlandó, baromi bizonytalan a megélhetése - pedig jóval többet dolgozik, mint amilyen beosztásban van (félállásos)! Nagyon remélem, hogy a fiatalabb kapja meg ennek az illetőnek a jövő tanévben az óráit!
2009. dec. 2. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!