Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Erre sehogy nincs lehetőségünk...

Erre sehogy nincs lehetőségünk ugye?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves fiam,aki idén volt 10.- es. Megirattak Velük az érettségi feladatokat(afelé nagyon előproba szeruen).Meglepo eredményeket kaptunk,mindenből nagyon jó eredménnyel érettségizett volna le már ide is.O mindenképp itthon szeretne le érettségizni a kérdés az,hogy van lehetősége 10. után valami külön kervennyel(hiszen már nem tanköteles,de gondolom nincs) vagy az lenne a legegyszerűbb,ha osszevonna a 11-12.evet? Fontos Neki,mert minél hamarabb tovább szeretne tanulni(mérnöknek). Köszönöm az ötleteket. :)

2017. jún. 29. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szia! 10.-11. lehet érettségízni nyelvekből és informatikából, de sajnos több tantárgyból nem.
2017. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Évfolyamugrással lehet, de az elég macerás. Mindenből osztályozó vizsgát kell tenni stb. De miért akar ennyire sietni?
2017. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsga már van :) Én sem tudom,de Ő mindig ilyen volt...Azt mondja azért,mert érzi,hogy menne.. :)
2017. jún. 29. 22:00
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Pl a Zöld Kakas Líceumban lehet egyszerre két évet végezni, ha jól tudom, de fizetős a suli. Elképzelhető hogy több iskolában is van ilyen lehetőség.
2017. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha osztályozóvizsgát leteszi mindenből meg lehet gyorsítani, de sok értelme nincsen. Pláne a mérnöki területek azok nem olyanok, hogy "meglett a középmatek", azt durrbele.


Csak akkor javasolt ez az egész, ha valami kivételes tehettség, és szétunja magát az összes órán, mert túl könnyű a gimi.

2017. jún. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%

Van ilyen lehetőség. Amit most mondok az kb. 8 éve volt így: Előrehozott érettségi vizsga a neve. Minden érettségi tárgyból lehet tenni, azzal a kikötéssel, hogy az érettségi vizsga letevése időpontján túl eső tanrend szerinti tárgyakból osztályozó vizsgát kell tenni.

Tudomásom szerint ezt nem gátolja jogszabály, tehát akár 11. után pl. lehet érettségi vizsgát tenni.

De ami tanrend szerint 12.-ben is folytatódna, előre önállóan kell megtanulni, és osztályozó vizsgát tenni.


Ez régen legalábbis így működött. Hogy most mi ennek a pontos útja, ahhoz forduljatok az intézmény titkárságára/igazgatóságára, mert ők azok, akik naprakész információkat tudnak.

2017. jún. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
#6.: előrehozott érettségit csak idegen nyelvből és informatikából lehet csinálni, kb. 3-4 éve.
2017. jún. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem derül ki egyértelműen, de külföldön szeretne továbbtanulni? Mert akkor -nyelvvizsga ide vagy oda- gyúrjon rá a nyelvre. Férjem sváb származású, német anyanyelvű, de Németországban megizzadt az egyetemen a nyelvvel. Meg amúgy nem baj szerintem, ha a matek-fizika komolyabban megy. Amúgy gratula a srácnak és neked is !
2017. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó,hogy meglesz a közepes matek aztán "jól van az úgy" :) Szerintem persze kivételes tehetség,de amúgy matekbol,és fizikából mindig kiválóan teljesít,és a tanárai mondtak,hogy fel tudnánk készíteni már most a felsőfokú matekra....Ezzel ellentétben a magyar,irodalom jóval nehezebben megy Neki,de az is meglenne. :) Igazából Ő mindig is ilyen volt.Igen külföldi egyetemet szeretne,anyanyelvi angol,mert az apja kanadai....10eves koráig ott laktunk aztán 2ev Spanyolország után jöttünk Budapestre...Mostmár itt szeretne befejezni a sulit,mert nem szeretne már egyetem előtt elmenni.. Köszönöm a gratulációt,de Ő tényleg mindig ilyen szorgalmas volt.En csak azt mondom Nekik h azt csináljak amit szeretnek így lett a nővére pl cukrász...Teljesen más a két gyerek,de a lényeg,hogy boldogok legyenek. :)
2017. júl. 1. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!