Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme az osztott képzések...

Mi értelme az osztott képzéseknek (BSc és MSc)? Miért kell 2 szakdolgozatot írni és 2 diplomaosztót tartani?

Figyelt kérdés
2017. júl. 2. 21:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Egy alapozó szakkal (BSc) lehet egyáltalán kezdeni valamit?
2017. júl. 2. 22:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet kezdeni, számos esetben többet, mint egy osztatlannal. Aki meg szeretné továbbképezni magát az megy mesterre.
2017. júl. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De pl. egy mérnöki diplomának mi értelme MSc nélkül? Úgy tudom BSc-n nem tanulnak tervezést. De akkor a BSc kb. ugyanaz, mint egy technikusi ?
2017. júl. 2. 22:05
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Akkor baromi rosszul tudod. Az a diploma ami bsc-vel életképtelen az mesterrel is az lesz.
2017. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg úgy van kitalálva a rendszer: hogy a BSc-n van a szakmai alapozás és arra épülő gyarorlatias ismeretek, amit úgymond "azonnal" lehet hasznosítani a munkaerőpiacon. MSc-n az ismeretek kibővítése, az elméleti háttér részletesebb megismerése a cél. Van lehetőség nem ugyanazon a szakon/szakirányon továbbtanulni, mint ami az alapszakod volt, így 5-6 év alatt két szakterületen is képezheted magad.
2017. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Örülj neki... annál tovább maradhatsz az egyetemen...:) Én pl szeretek járni és tök jó érzés lesz kibővíteni msc-s szintre a szakdolgozatom és két diplomám lesz :D
2017. júl. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Mert a munkáltatók többsége nem igényli az egyetemi végzettséget, jobban örül az ilyen "félkész" anyagnak, amit az adott munkakör igényeinek megfelelően maga taníthat be.

Igen, sajnos sokan megelégednek BSc-vel, pedig ahogy én látom, az én szakomon (én még osztatlant végeztem) a megosztás az egész szakot szétzilálta: volt ugye 2 év alapozás + 3 év szakirány. A kb. semmire sem jó 2 év alapozást "felhígították", hozzácsaptak egy egész kevés gyakorlatot, az értékes 3 évet meg beszorítják az MSc 2 évébe, ami persze nem megy, sok az ismétlés (mert ugye becsatlakozhatnak külsősök is), a szakdolgozatírásra is több idő megy el stb.

Más szakoktól is sok rosszat hallok az osztott képzésről, sok ismerősöm panaszkodott, hogy MSc-n legnagyobb részben csak újra átvették a BSc-s anyagot, annyira kevés volt az újdonság, hogy szinte elveszett a sok ismerős dolog közt, és időpocsékolásnak érezték végigcsinálni (volt, aki félbe is hagyta)

Az meg egy plusz, amit a korábbi válaszoló mondott, hogy két diplomának számítják a munkáltatók is, ezzel adminisztratív hátrányba kerül az, aki osztatlanra járt, hiába alkot kerekebb egészet a tudása.

2017. júl. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

"Az meg egy plusz, amit a korábbi válaszoló mondott, hogy két diplomának számítják a munkáltatók is, ezzel adminisztratív hátrányba kerül az, aki osztatlanra járt, hiába alkot kerekebb egészet a tudása."


Ti még sosem voltatok állásinterjún, igaz? Dehogy számítják kettőnek. Sőt, a legelső állásod után soha többet a büdös életbe elő se fog kerülni az állásinterjúkon a végzettséged.

2017. júl. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

De, az ismerősöméknél kettőnek számítják:S

Nyilván nem mindenki és nem mindenhol, de ahol csak az adminisztrációt nézik, ott igen, sőt, számított az előléptetéseknél is:S

2017. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Jó hát közszférában nem tudom hogy megy, de azért meg szerintem nem éri meg mesterrel is szívni, hogy elmenj bértábla szerint dolgozni, aztán örülj, hogy 4 ezer forinttal többet kapsz.
2017. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!