Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2018 nyarán a legnagyobb fiam...

2018 nyarán a legnagyobb fiam befejezi az általános iskolát. Cukrász vagy szakács szeretne lenni. Ha felveszik az iskolába, akkor az iskola segít gyakorlati helyet találni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 2. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, általában segíteni szoktak. Azonban a fiadat én gimnáziumba küldeném, s majd egy érettségi után is lehey szakács vagy cukrász ha véletlen időközben nem gondolja meg magát és tovább szeretne tanulni.
2017. júl. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen segít.

#1 Szerintem akkor már szakgimnázium jobb.

2017. júl. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintem" sajnos hibás a szerinted.

Direkt gimnáziumot ajánlottam, hiszen egy erős gimnázium jó érettségit is fog adni, ami milliárd ajtót nyit ki előtted. Azonban ha utána is dolgozni akar, akkor egy 2 éves OKJ keretében megszerezheti a Cukrász/szakács szakképzettséget.

Nagyon saját vélemény, de ha nem szükséges akkor egy 13-14 éves gyereknek az aktuális véleményére ne adjunk olyan szinten, ami tényleg belerögzíti egy fix dologba.

Inkább nyissuk meg előtte az utat mindenhez és ha nem változik az elhatározása úgyis letud térni az útról.

2017. júl. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
+1 az #1 válaszoló véleményének, add gimnáziumba, majd tanul szakmát érettségivel. (A cukrász amúgy is egy sz.r szakma már bocs, el van hízva a lakosság, a cukorbetegség már népbetegség, a cukor tömegpusztító fegyver...)
2017. júl. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna, hogy egy kérdés ezt váltja ki az emberekből. A maga nemében minden "sz@r" szakma, ha az ember nem szereti csinálni. Szerencsére a paleo tortákat is cukrászok csinálják, ha jól tudom,de ez mellékes. Szerencsére vannak alkalmak,amikor cukor ide vagy oda, a torta elkerülhetetlen kelléke egy ünnepnek. Nyáron azért a fagyi is megy. Én apám nyomására karosszérialakatos szakmát tanultam, na az tényleg egy "sz@r" szakma lett. Nem ecsetelem hogy miért. A feleségemre a kereskedelmet erőltette rá az anyja, sajnos már annyira felhigították , hogy az üzletekben már nem is kötelező a kereskedelmi végzettség,csak aki valamilyen pozicíóban dolgozik,akik a pénztárakban ülnek (régen vizsga kellett hozzá),elég a 8 általános,majd az üzlet betanítja,ha tudja, így még szakmunkás bért sem kell adni nekik,csak minimálbért. Ezért fognak a tescosok is demonstrálni,bár ez pont nem hat meg. Azért írom le, mert nem akarom azt a hibát elkövetni velük,amit velünk a szüleink. A feleségem most azt tanulja okj-n,ami mindig is szeretett volna lenni. Egy 14-15 éáves gyerek szerintem érzi, hogy mit szeretne. Imád főzni, és a családban ő csinálja a legfinomabb pizzát,és a tésztát is ő gyúrja. Tortát még nem csinált, de készűl már rá. Vannak mestercukrászok és mesterszakácsok is,ha valaki azt mondta volna nekik, hogy ők "sz@r" szakmát tanulnak, szerintem nevettek volna. A gimnázium nem fog menni. Okos gyerek,de nagyon szelektál. Ami nem érdekli, azt kínkeservesen tanulja meg,de ha valami érdekli, abból 4-es.
2017. júl. 4. 21:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Aki még gimnáziumig se jut el, az nem okos gyerek már bocs hanem max. közepesen buta gyerek. Nem bántásként írom, ez a tényállás. Az okos gyerekek gimnáziumba mennek és onnan egyetemre.
2017. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
"Közepesen buta". :D Még az is lehet. Viszont aki ennyi ismeret alapján megítél egy gyermeket, azt meg inkább nem jellemezném. Ha figyelni tudtál volna a kérdésre,itt nem arról van szó,hogy nem tud gimnáziumig eljutni,hanem arról, hogy nem akarjuk erőltetni. Majd később,ha akar, le fog érettségizni,ha nem akar,akkor nem fog. Szerinted az okos emberek mind diplomásak? Akkor nagy gáz van a fejedben. Egy diplomás ember szerintem tanult embernek mondható. Nem egyet ismerek,aki olyan körülmények között él a diplomájával,hogy hagyjuk. És ugyan ilyen kioktatóan tud beszélni mint te. Meg szoktam kérdzeni ilyenkor: okosnak hiszed magad? Akkor miért nem vagy még milliomos?
2017. júl. 5. 04:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha a magad nevében beszélnél, rádhagynám, de éppen a gyermeked sorsát határozod meg. Persze hogy meg lehet lenni érettségi nélkül, de egyre kevésbé. Nyilván be lehet futni cukrászként, fodrászként is, egyébként Németországban az autófényezők is úgy élnek mint a királyok. De nyugaton a piac jobban beárazza a tudást. Még egyszer: nyilván lehet gazdag vállalkozónak lenni pl. kőművesként is, de most nem csak a pénzkeresetről beszélek. De egyébként igen, nagy átlagban a jobban képzettek jobban keresnek, könnyebben találnak munkát stb.
2017. júl. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pont mai cikk, olvasd el és vedd figyelembe a döntésnél...

[link]

2017. júl. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék,mi lenne ha a világon mindenki diplomás volt. Ahogy erősködsz, gondolom te az vagy. Ehhez képest,a kérdésre sem tudtál öszpontosítani. Azt már megválaszolták a 70 % felettiek, te meg csak okoskodsz itt a 62 %-al. :D Perzse nem sokat jelentenek itt a %-ok, de valahogy itt most nagyon kitükröződik, hogy ki akarja mindenképpen a véleményét másra erőltetni. :) Csak azért írok neked, hogy azért te is kapjál visszajelzést magadról, a többieknek meg köszönöm. Egyébként még ezt ajánlanám figyelmedbe: https://www.youtube.com/watch?v=cUpXKWBLoMQ
2017. júl. 5. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!